Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

26 Aralık 2020 Cumartesi 23:05:09

Taşeronlar İçin Maaş Zammında Umutlandıran Gelişme! En Düşük Maaş Belli Oldu

2020’i sona ererken, yılbaşı öncesinde hem özel sektörde hem kamu kurumlarında hem de emekliklerde yeni yıl maaş zammı oranlarının ne olacağı görüşülmeye başlandı. Bu süreçte her dönemde çok fazla sorun yaşayan 4D’li ve belediye taşeronları içinde 2021 maaş zammı için sevindirici bir gelişme yaşandı.

Kamu kurumlarında çalışan milyonlarca işçinin büyük bir heyecanla bekledikleri yeni yıl maaş zammı konusunda henüz somut bir gelişme yaşanmadı. Yeni yıl zam haberini bekleyen kamu kurumlarındaki işçiler 2020 TİS ile maaş zammı görüşmelerinin başlamasını bekliyor. Her yıl olduğu gibi 2021 belediye taşeronları ve 4D’liler için yeni yıl maaş zammı görüşmeleri işçi sendikaları ile belediyeler arasında gerçekleştirilecek, görüşmeler ile karara bağlanacak.

Kütahya’da TİS Görüşmelerinden Zam Kararı Çıktı

Kütahya Belediyesi ile işçi sendikaları arasında uzun süredir devam eden görüşmeler sonuca bağlandı. Yapılan görüşmelerde Kütahya Belediyesi bünyesinde bulunan 4D’li personeller ve belediye taşeronları için ciddi bir zam haberi geldi. Belediyede görevli olan 4D’li personeller ve belediye taşeronlarından oluşan 1200 kişi için toplu iş sözleşmesi imzalandı. Alınan karar göre Kütahya Belediye’sinde bu statüde bulunan kişilerin en düşük 2021 maaşı 3 bin 200 TL olarak belirlendi.

Kütahya Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sona ererken, yeni toplu iş sözleşmesine imza atıldı. Alınan karar sonucunda Kütahya şu ana kadar en iyi yeni yıl maaş zammı oranını veren belediyelerden birisi oldu.

Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Sabahattin Ödemiş tarafından yapılan açıklamada ise korona virüs nedeniyle çok fazla zorluk yaşandığına dikkat çekti. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ise daha önce 4D’li personellere ve belediye taşeronlarına vermiş oldukları sözleri yerine getirdiklerini dile getirdi. Alim Işık ayrıca atılan imzalar sayesinde 2021 yılında Kütahya’da ilgili personellerin maaşlarında 20% oranında bir artışın meydana geldiğine vurgu yaptı. Böylelikle belediyelerinin yeni yıl için toplu iş sözleşmesinde en yüksek artış sağlayan belediyelerden birisi olarak öne çıktığına da dikkat çekti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı