Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

31 Aralık 2020 Perşembe 20:50:46

Tüm Ailelere 500 TL – 900 TL Arasında Nakit Ödeme Yapılacak

Tüm Ailelere 500 – 900 TL arasında nakit yardım yapılacak! Hükümetten büyük bir müjdeyle verilen 500 TL 900 TL arasında aile parası almak için geç kalmayın! 2021 yılının ilk ödemesi olan Aile Maaşları çocuk saatine göre değişiklik gösterebilir. İşte Ailelere yapılacak o ödemeler!

2020 yılı içerisinde yardım parası alan aile sayısında büyük bir artış meydana gelmiştir. Bu durum insanların çalışma süreçleri ile alakalıdır. Pek çok birey, salgın yüzünden işsiz kalmıştır. Ekonominin bozulması ile birlikte insanların yaşadıkları geçim sıkıntısı problemleri de yükselmiştir. Devlet, vatandaşların daha iyi koşullarda hayatlarını idame ettirebilmeleri açısından;

 • Para,
 • Gıda,
 • Erzak,
 • Yakacak başlıkları altında yardımlarda bulunmaktadır.

Farklı vakıflardan temin edilebilen yardımlar arasına her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Kaymakamlıklar tarafından verilecek olan yardım paraları da yeni yardımlardan biridir. bu sayede ihtiyaç sahibi aileler 500 TL ila 900 TL arasında değişen rakamlar üzerinden maddi yardım alabileceklerdir.

Aileler İçin Kaymakamlık Yardımı

Kaymakamlık yardım parası sayesinde özellikle eğitim öğretim hayatına devam edenlerin rahat etmesi hedeflenmektedir. Zira yardım kapsamında bireylerin öğrenim hayatının neresinde olduğuna göre miktar tespiti yapılmaktadır. Gelen resmî açıklamalar;

 • Anaokulu çocukları için 500 TL,
 • İlköğretim öğrencileri için 750 TL,
 • Lise öğrencileri için 800 TL,
 • Üniversite öğrencileri için 900 TL ödeme yapılacağı yönündedir.

Yardım detayları belli olmaya başladıkça kapsamının geniş olduğu da gözler önüne serilmektedir. Buna karşın yardım temini için açıklanacak olan başvuru şartlarının yerine getirilmesi istenmektedir. Yoksa kaymakamlıklar öğrencilere tespit üzerinden herhangi bir yardım yapmamaktadır.

Kaymakamlık Yardımı Nasıl Alınır?

Ailelerin kaymakamlık yardımı alabilmeleri için bazı şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir. diğer türlü başvuru sırasında verilmesi gerekli olan dilekçe dikkate alınmamaktadır. Kaymakamlık, verilecek olan yardım için bir dilekçe beklemektedir. Dilekçe yazan vatandaşlar elden teslim yolu ile durumlarını yetkililere bildirmektedir.

Vatandaşlar kaymakamlık yardım dilekçesi çerçevesinde belli incelemelere tabi tutulmaktadır. Ne yazık ki bu gibi kurumlardan gereksiz yardım talebinde bulunan bireylerin sayısı da oldukça fazladır. Herhangi bir hak kaybının oluşmaması için yetkililer kendilerine gönderilen dilekçeleri düzgün bir şekilde incelemektedir. Kişilerin kimlik ve adres bilgilerinden yola çıkılan incelemeler nihai kararların verilmesinde etkilidir. Sonuçların olumlu olması halinde yardımlar yapılmaktadır.

Kaymakamlık Yardım Başvurusu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım konusunda detaylı ve gerekli açıklamaları yapmış durumdadır. Bu çerçevede vatandaşlar ikamet ettikleri bölgede olan müdürlükler aracılığı ile kendilerinden talep edilen belgeleri öğrenebilmektedir. Kaymakamlık yardım başvurularında belge ve bilgilerin tam olması çok önemlidir. Bu tür yardımlara başvuran kişi sayısı çok fazladır. Eğer ki belge ve bilgilerde eksiklik olursa kişiler yardım şanslarını ellerinden kaybedebilmektedir.

Yardıma doğru olarak başvuran aileler, çocuklarının eğitim durumu kapsamında da incelemeler geçirmektedir. Sonucun olumlu olması ise tek kerelik yardım alınması anlamına gelmemektedir. Çünkü eğitim hayatına devam eden çocuklar için her ay düzenli şekilde yardım gönderimi gerçekleştirilmektedir.

Kaymakamlık Yardım Başvurusunda Şartlar

Vatandaşların bahsi geçen yardım sistemine isimlerini kaydettirebilmeleri için belli başlı şartları sağlamaları lazımdır. Bu gibi yardımlarda sayılacak olan şartların tamamı ayrıcalıklı olarak kontrol edilmektedir. Yani kaymakamlık yardım başvuru şartlarının bir ya da birkaçını sağlamıyor olmak demek yardımın alınamaması demektir. Yardım talebinde bulunmak isteyenlerin;

 • C. vatandaşı olmaları,
 • Hanedeki kişi başına düşen gelir miktarının brüt asgari ücret tutarının 1/3’ünden yüksek olması,
 • Muhtarlıklardan verilen fakirlik belgesine sahip olmaları,
 • Farklı kurumlardan farklı sosyal yardımlar almamaları gerekmektedir.

Kaymakamlık yetkilileri kendilerine gelen taleplerin incelemesini yukarıda verilen maddeler çerçevesinde tamamlamaktadır. Tamamlanan incelemelerden sonra bireylere iletişim adresleri üzerinden erişim sağlanmaktadır. Bu sayede önceden belirlenmiş olan yöntemlerle yardım bağlanma işlemi tamamlanmış olmaktadır. Üstelik yardımların sona ermesiyle yeni başvurular da yapılabilmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı