Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

9 Ocak 2021 Cumartesi 11:20:38

Tüm Vatandaşlara Hemen 1500 TL Yardım Yapılacak! Son Defa!

Tüm vatandaşlara son bir defaya mahsus 1500 TL ödenecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı pandemi yardımı karşılığında 1500 tl ödeme yapılacak! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapacağı son ödeme tarihleri belli oldu! İşte Bakanlıktan yapılan 1500 TL hemen para yardımı yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı salgın kapsamında en çok mesai harcayan bakanlıklardan biri olmuştur. İlgili bakanlık bu zamana kadar pandemi yardımları başlığı altında;

 • Sıcak gıda,
 • Tıbbi malzeme,
 • Erzak,
 • Kira yardımlarında bulunmuştur.

Bahsedilen yardımların yanı sıra doğrudan maddi destek yardımlarında bulunulduğu da bilinmektedir. Ülkemizde maddi yardımlar kapsamında milyonlarca birey aylık 1.000 TL ödeme temin etmiş durumdadır. Maddi olarak gönderilmiş olan destekler çerçevesinde aile bütçelerine maksimum oranda destek temin edilmeye çalışılmıştır. Bakanlıktan gelen yeni duyurular yardımların yenileceği yönündedir.

Pandemi Kapsamında 1.500 TL Para Yardımı!

Korona Virüsle mücadele kapsamında pek çok vatandaşımız hayata veda etmek zorunda kalmıştır. Vefat edenlerin yakınları da geçim zorluğu yaşamaya başlamıştır. bu kapsamda ilk yardım salgınla birlikte gönderilmiştir. Başvuran ihtiyaç sahipleri 1.faz ödemeleri ile 1.000’er TL almışlardır. Sonrasında 2.faz ve 3.faz ödemeleri üzerinden yardım alımları gerçekleştirilmiştir.

Şimdilerde yardım konusunda Bakan Zehra Zümrüt Selçuk 1.500 TL rakamlarını geçirmektedir. Bu sayede ihtiyaç sahibi olan aileler 1.000 TL yerine 1.500 TL temin edebileceklerdir. Ülkemizde özellikle esnaflara yönelik yardım paketleri de uygulanmaktadır. 2020 pandemi yardımları kapsamında esnaflar için;

 • Hibe desteği,
 • Kredi borçlarının ertelenmesi,
 • Uygun faiz oranlarından kredi temini gibi artılar sunulmuştur.

Görüldüğü üzere bakanlık tüm vatandaşlar için farklı yardım kampanyalarına imza atmaktadır.

Kimler Para Yardımı Alabilecek?

Salgının ilk dönemlerinde virüs hakkında pek bir şey bilinmediği bir gerçektir. Bu neden yüzünden ne zaman biteceğine yönelik tahminlerde de bulunulmamıştır. Bu da anlık şartlar üzerinden sosyal yardım kampanya şartları düzenlenmesine neden olmuştur. Yardım temin edebilmek için;

 • Herhangi bir sosyal güvence bulundurmamak,
 • Düzenli gelirin olmaması,
 • Açlık sınırı gibi kıstaslar üzerinden ayarlamalar yapılmıştır.

Bahsedilen şartların keskin olması ilk dönemlerde ekonomik faaliyetlere devam edilmesi ile de alakalıdır. Ancak önlemlerin genişlemesinden sonra yardım alacak kesimin kategorileri de genişlemiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı 1.500 TL’lik olacak yardım için neredeyse herhangi bir şart aranmayacağının altını çizmiş durumdadır. Bu neden yüzünden salgından olumsuz etkilenmiş olan bireylerin başvuruda bulunmaları önerilmektedir.

1.500 TL Nakit Yardımı İçin Nasıl Başvuru Yapılacak?

1.500 TL nakit yardımı hakkında farklı duyumlar da bulunmaktadır. Salgın yüzünden pek çok kadın eşlerini kaybetmiştir. Yardımda bu kapsamda olan kadınlara öncelik verileceğinden bahsedilmektedir. Ancak bakanlık konu hakkında net bir veri paylaşmış değildir. Paylaşım olması durumunda veriler güncellenecektir.

Yardımların temin edilebilmesi için geçerli başvuru iletimleri yapılmalıdır. Bu zamana kadar yardım taleplerinde alternatif uygulamalardan istifade edilmiştir. Ancak yardımların en basit talep yöntemi olarak e-devlet sistemi gösterilmektedir. Vatandaşlar e-devlet girişlerini;

 • Web sitesi üzerinden,
 • Mobil web sitesi üzerinden,
 • Mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirebilmektedir.
 • Şifre ile girişin sağlanmasının ardından yapılacak olan işlem yardım taleplerinin iletilmesidir.

Yardımların Yenilenmesi Mümkün Mü?

Bakanlık açıklamaları 1.500 TL hemen para yardımı geleceğinin doğrulanmasını sağlamıştır. Ancak yardımı temin edecek olan belli bir kesim bulunmaktadır. Tüm yardımlarda olduğu gibi bunda da şansını kaybedecek kişilere denk gelinecektir. Bundan kaynaklı olarak vatandaşlar şimdiden yardımın yenilenip yenilenmeyeceği konusunu merak etmektedir.

Öncelikli olarak bir yardım yapılmadan sonraki yardımlar hakkında açıklama gelmemektedir. Ancak bu zamana adar 3 ayrı fazda 1.000’er TL yardım yapılmıştır. 1.500 TL yardımın da son kez yapılacağından bahsedilmektedir. Yine de virüsün seyrine göre yeni kararlar gelebilmesi mümkündür. Bu tür konular hakkında bakanlık açıklamalarını beklemek en kesin sonuçlara götüreceğinden kesinlik bildiren cümleler kullanılmamaktadır.

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

  Bir cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yukarı