Tüm vatandaşlara müjde: Devlet kesenin ağzını açtı! Hemen başvuru yapın!

Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşamakta olan tüm Türkiye vatandaşlarına maddi yardımlar yapılacak. Bu yardımlara başvuruları herkes gerçekleştirebilecek. Bu sayede ülke içerisindeki iç pazarın hareketlendirilebilmesi için devletten ilk hamle gerçekleşmiş olacak. Vatandaş işsiz olduğu için esnaftan alışveriş yapamıyor, e-ticaret siteleri satış yapamıyor, insanlar evlerinin ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Bu da ülke içerisindeki ekonomi hareketliliğinin azalmasına sebep oluyor

Tüm vatandaşlara müjde: Devlet kesenin ağzını açtı! Hemen başvuru yapın!

Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşamakta olan tüm Türkiye vatandaşlarına maddi yardımlar yapılacak. Bu yardımlara başvuruları herkes gerçekleştirebilecek. Bu sayede ülke içerisindeki iç pazarın hareketlendirilebilmesi için devletten ilk hamle gerçekleşmiş olacak. Vatandaş işsiz olduğu için esnaftan alışveriş yapamıyor, e-ticaret siteleri satış yapamıyor, insanlar evlerinin ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Bu da ülke içerisindeki ekonomi hareketliliğinin azalmasına sebep oluyor. Devlet bu durumdan kurtulmak ve iç Pazar ekonomisini artırabilmek için gerekli olan tüm girişimleri yapıyor. 2020 yılı yeni bütçe görüşmeleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda asgari ücrete zam yapılacak, burslar daha erken bir dönemde ödenecek, emekli maaşlarına yeni zam yapılacak, devlet işsizlere ve ev hanımlarına para yardımı yapacak. Tüm vatandaşlarımızı mutlu edecek parasal ekonomi dönemi başlıyor. Bu yardım paralarına hemen başvuru yapanlar kazançlı olacak. İşte tüm ayrıntılar…

Devlet, Türkiye’de iç pazarın hareketlenebilmesi için gerekli olan tüm girişimleri gerçekleştiriyor. Özellikle işsiz kalmış olan vatandaşların işsizlik ödenekleri ve ücretsiz izine gönderilmiş olan vatandaşlarımızın kısa çalışma ödeneği alması bir nebze daha uzayabilecek. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu içerisinde görüşülen konular detaylıca masaya tekrar yatırıldı. Ülkemizde yapılması planlanan yardımların tamamı artırılacak ve işsiz kalan, acil nakit ihtiyaçlarını bankalardan tahsil edemeyen, iş bulamayan ve çalışamayan tüm vatandaşlara ayrıca ek ödemeler çıkartılacak. Ayrıca asgari ücret maaşına zam yapılacak, ödemeler yükseltilecek, emekli maaşları erkenden ödenecek ve Temmuz ayında yeni zam yapılacak, işsizlere ve evsizlere maddi yardımlar yapılacak. Tüm bu ayrıntılar devletimizin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nezdinde yapılacağı duyuruldu. TBMM plan ve bütçe komisyonu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı 2020 yılı bütçe görüşmeleri Zehra Zümrüt Selçuk'la devam ediyor. Gelecek yıl en büyük bütçe yine eğitim ve sağlığa ayrılırken, yatırımlar tam gaz sürecek. Yaklaşık 5 milyon aileye 100,8 milyar TL sosyal destek ayrılırken, milyonlarca öğrencinin yüzü gülecek. Emekliler için de kesenin ağzı açılacak. 2020 Yılı Bütçe Tasarısı'na göre; emeklilere bu yıl yapılan maaş ödemesi tutarının 400,6 milyar lira olması beklenirken, bu tutarın zamlara bağlı olarak 450,1 milyar TL’ye kadar çıkabileceği açıklandı.

BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ YÜKSELTİLDİ!

Devlet, eğitime 250 milyar TL bütçe ayırdı. Bu bağlamda tüm eğitim gören kişilerin ödemelerini çok daha hızlı ve kolay alabilmesi sağlanacak. En büyük pay 250 milyar lira ile eğitime ayrıldı. Böylece bütçe giderlerinin yaklaşık yüzde 15'ini tek başına eğitime ayrılıyor. Başka bir ifadeyle toplanan her 100 liralık verginin 15 lirasını doğrudan doğruya eğitime harcanacak. Bu sayede Türkiye’deki eğitim açığının kapatılması planlanıyor. Eğer düşünüldüğü gibi olacaksa ülkemizdeki tüm eğitim açığı kapanmış olacak.

ASGARİ ÜCRETLİYE ZAM YAPILACAK!

Asgari ücretli vatandaşlarımızın tamamına yeni maaş ödemeleri, ek ikramiyeler, Kurban Bayramı ikramiyeleri ödenecek. Bu sayede asgari ücretli vatandaşlarımızın geçinebilmesi için devlet desteği gelecek. Vatandaşlarımızın evlerinin tüm ihtiyaçlarını daha rahat ve sağlıklı bir şekilde karşılayabilmesi için devletimiz elinden gelen tüm yardımları yapacak. Asgari ücretli bir şekilde belirli bir süre çalıştıktan sonra işinden ayrılan vatandaşlara bu ödemeler yine yapılmaya devam edecek.

EMEKLİ MAAŞLARINA ZAM YAPILACAK!

Emekli maaşına zam yapılacak, zam miktarı Haziran ayında açıklanacak, ilk zamlı maaş ise Temmuz ayında alınacak. Bu sayede emekliler için büyük bir yatırım yapılmış olacak. Devletimiz için uzun süre çalışmış ve emekli olmuş kişilerin tamamına bu zamlı maaşlar hemen yansıtılacak.

YORUM EKLE