Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

24 Ekim 2020 Cumartesi 15:57:43

Ünlü Gazeteden Korkutan Çıkış: Türk Lirası, Biden Beklentisiyle…

Diğer para birimleri Joe Biden etkisinden dolayı değer kazanırken TL neden değer kaybediyor?

Ünlü Financial Times gazetesi tarafından yayınlanan makalede Türk Lirası ve Rus Rublesi’nin ABD’de gerçekleşecek seçimlerde Joe Biden etkisinden dolayı büyük hasar aldığı belirtildi. Çin ve diğer ülkelerin para birimlerinin Joe Biden beklentisi ile para birimlerinde yükseliş görülürken 2 ülke için ise durumun negatif olduğu açıklandı.

TL ve Rus Rublesi’nin Joe Biden’ın seçilebileceği ihtimali doğrultusunda düşüşte olduğundan söz edilen makalede “Demokrat başkan adayı Joe Biden’ın seçilmesi ihtimali karşısında Çin, Meksika ve diğer ülke para birimleri dolar karşısında değer kazanırken Türkiye ve Rusya’nın para birimi ise hızla değer kaybediyor” denildi.

TL’nin Biden Endişesiyle Değer Kaybetmesinin Nedeni Ne?

Oxford Economics stratejisti Nafez Zouk, konu ile ilgili yaptığı açıklamada TL’de yaşanan değer kaybının Joe Biden etkisinden dolayı olduğuna dikkat çekerek “çünkü Demokrat aday olan Biden seçilirse Türkiye’ye S-400’ler ve diğer birçok konuda yaptırım uygulama tehdidi apaçık ortada ve bunları uygulaması bekleniyor. Bu da TL’de düşüşe neden oluyor ve TL’ye olan güveni düşürüyor” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı