Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

12 Kasım 2020 Perşembe 13:57:39

Vergi ve SGK prim borcu olanlara müjdeli haber geldi ! Vergi affı geliyor !

Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılması ile ilgili kanunda yeni düzenlemelere gidilecek. Bu duruma ek olarak istihdam teşviki ile ilgili düzenlemeleri de içeriğinde barındıran İşsizlik Sigortası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu ile olan görüşme de kabul edildi. Vergi ve SSK prim borcu olanlara vergi affı mı geliyor ?

TBMM’ye sunulan ve kabul edilen vergi ve SSK prim borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri de barındıran ve dahil eden ‘İşsizlik Sigortası Kanunu’ ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden onay aldı.

TBMM, vergi ve SSK prim borçlarını düzenlemeye gidecek. Hem koronavirüsten dolayı kötü etkilenen ekonomi hem de borçlarını ödemek de zorlanan vatandaşlar için Meclis, iyileştirme yolunda ilk adımları attı. Meclise sunulan teklif ile ‘Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi, KDV, ÖTV, MTV, KYK borçları ile Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları, tüm idari para cezaları hatta bunlara ek olarak çiftçilerin Tarım Kredi kooperatiflerine olan borçları ile orman köylülerinin kullandığı krediler de düzenlemeye gidecek ve yapılandırma çalışmaları yapılacak.

Bunlar dışında başta vergi cezaları olmak üzere, trafik cezaları, gecikme faizleri ve gecikme zamları, nüfus para cezaları, Karayolu Taşıma Kanunu’na göre kesilen para cezaları ve kara yollarından kural dışı olarak kabul edilen geçişlerden dolayı alınan para cezaları ve buna benzer tüm idari para cezalarının yapılandırma kapsamında düzenlemeye gidecek.

Son olarak bu saydığımız cezalardan ve usülsüz hareketlerden farklı olarak sokaklara ve duvarlara asılan ilan ve reklam vergisi gibi ödemeler de yapılandırma olacak. Ayrıca emlak vergisi, çevre temizlik vergisi diğer vergi ödemeleri de yapılandırma dahilinde olacak. Harçlar, yol katılım payları, su, atık su, katı atık ücretleri gibi daha birçok çeşitli ücretlerden dolayı kurum alacakları ve zam ve faizleri de bu düzenlemeye dahil olacak.

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı