Yeni Kredi Destek Paketleri Duyuruldu! Bu bankalardan 360 bin TL’ye kadar kredi desteği verebilecek

İş kurmak isteyen vatandaşlarımıza müjdeli haber nihayet geldi. Korona virüs sonrasında iş kurmak ve kendi ekmek teknesine sahip olmak isteyen tüm vatandaşlarımız bankalardan gelecek bu güzel haberi bekliyordu. Kamu ya da özel banka fark etmeksizin Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan gelen talimatlara göre bir kişi iş kurmak istiyorsa dilediği bankada 360 bin TL kredi için başvuru yapabilecek. Düşük faizli verilecek olan kredi sadece iş kurmak için kullanılabilecek.

Yeni Kredi Destek Paketleri Duyuruldu! Bu bankalardan 360 bin TL’ye kadar kredi desteği verebilecek

İş kurmak isteyen vatandaşlarımıza müjdeli haber nihayet geldi. Korona virüs sonrasında iş kurmak ve kendi ekmek teknesine sahip olmak isteyen tüm vatandaşlarımız bankalardan gelecek bu güzel haberi bekliyordu. Kamu ya da özel banka fark etmeksizin Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan gelen talimatlara göre bir kişi iş kurmak istiyorsa dilediği bankada 360 bin TL kredi için başvuru yapabilecek. Düşük faizli verilecek olan kredi sadece iş kurmak için kullanılabilecek. Kişilerin harici harcamaları için ek önlemler ve yaptırımlar uygulanacak. Bu sayede kredi miktarı sadece iş kurmak ve gerekli harcamaları yapabilmek için harcanmış olacak. İşte tüm ayrıntılar…

Özel sektörde çalışırken Korona virüs sonrasında işinden çıkartılan ve herhangi bir gelir elde edemeyen vatandaşlarımızın imdadına yine devlet yetişti. Devletimiz bundan böyle iş kurmak isteyen her türlü vatandaşının yanında olacak. Genç girişimcilere 1 yıla kadar Bağ-Kur desteği verilecek, 360 bin TL iş kurma kredisi verilecek. Ayrıca Ticaret Bakanlığı’ndan gelen yeni açıklamalara göre e-ticaret kurmak isteyenlere, dijital pazarlama ile ilgilenmek isteyenlere toplam 360 bin TL’ye kadar kredi desteği verileceği gibi Ticaret Bakanlığı da ayrıca yardımcı olacak. Özel sektörde çalışmakta iken Korona virüs sonrasında işsiz kalmış ve ailesinin geçimini sağlayamamış tüm vatandaşlarımızın devlet yine yanında olacak. İşsizlik maaşı ödediği gibi bir de iş kurmak isteyen vatandaşlarımızın tamamına 360 bin TL’ye kadar toplam ödeme yapabilecek. Bu ödemelerin tamamı bankalar aracılığı ile verilecek olsa da devletin hazinesinden verilecek olan bir miktar olacağı açıklandı.

360 BİN TL KREDİ İMKÂNI VERİLECEK!

İş kurmak isteyen tüm vatandaşlarımıza eğer kredi başvurusu uygun görülürse ve diğer tüm şartları karşılarsa yüzde 0,33 faizle 360 bin TL’ye kadar kredi imkânı verilecek. Bu sayede genç girişimci her türlü iş kurma ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılayabilecek. Vakıfbank, Halkbank, Denizbank, QNB Finansbank, Albaraka Türk ve Akbank gibi bankalar iş kurmak isteyen kişilere kredi desteği sağlıyor. Ayrıca iş yeri açacak olan kişilerin bu kredilerden yararlanabilmeleri için en az 6 aylık sigorta geçmişlerinin olması gerekiyor. 360 bin TL kredi için başvuru yapacak olan kişilerin mutlaka kredi sicilinin temiz, kredi puanının yüksek olması ve bir memur kefil gösterebilmesi gerekiyor. Aksi takdirde 360 bin TL kredi için başvuru yapanlar ne yazık ki kabul edilmeyecek.

İlk defa iş kurmak isteyenler için ayrıca KOSGEB tarafından ücretsiz girişimcilik kursu verilecek. Bu sayede ilk defa iş kuracak olan tüm vatandaşlar iktisat, ekonomi, işletmecilik ve girişimcilik gibi en temel kursları ücretsiz bir şekilde almış olacaklar. Ayrıca 360 bin TL kredi ihtiyacı olmayan vatandaşlarımız istekleri doğrultusunda 25 bin TL, 40 bin TL ve 60 bin TL gibi birbirinden çeşitli kredilere başvuru yapabilecekler.  Kalkınma Ajansları, Kooperatifler, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş bankası, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Odeabank ve TEB kredi imkanı sağlıyor. KOSGEB ile aracı olan devlet bankaları tarafından ise 60 bin lira ile 360 bin lira arasında kredi imkânı sağlanıyor. Vatandaşlarımızın her türlü giderlerini karşılamak ve tüm ihtiyaçlarını sağlayabilmek için çalışan devletimiz, bu kez tamamı ile vatandaşın tekrar ekonomiyi canlandırabilmesini istiyor.

BAŞVURU İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

  • Başvuru için 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı KOSGEB ile iş kurma imkanından faydalanabilir.
  • İşletme ortaklarının KOSGEB’ in şartlarını sağlıyor olması gerekmektedir.
  • Ortak olan kişilere yalnızca bir destek verilmektedir.
  • Kurulacak işletmenin üçüncü derece tanıdık olmaması gerekmektedir.
  • İkinci defa KOSGEB kredisi almamış olması gerekmektedir.
  • İş planı hakkında proje hazırlanmış olması gerekmektedir.
  • KOSGEB eğitimlerine katılarak sertifika alınması zorunludur.
  • Başarılı bir şekilde KOSGEB kursunu tamamlayan kişilerin 2 yıl içerisinde iş yeri açması gerekmektedir.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 17:10
YORUM EKLE