Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

8 Ekim 2020 Perşembe 10:00:21

Zamlar açıklanıyor! Bu Çalışan Kişilere 1000 TL Zam Geliyor

Zamlar açıklanıyor. Çalışanlara 1000 TL Zam duyurusu. Asgari Ücretli, Taşeron ve Emeklilerin gözü zam haberinde. Günün ilk saatlerinde gelen ilk zam haberi Taşeron işçilere. İşte masada duran son zam haberi. Bu kişilere 1000 TL Zam gelecek.

Zamlar açıklanıyor. Çalışanlara 1000 TL Zam duyurusu. Asgari Ücretli, Taşeron ve Emeklilerin gözü zam haberinde. Günün ilk saatlerinde gelen ilk zam haberi Taşeron işçilere. İşte masada duran son zam haberi. Bu kişilere 1000 TL Zam gelecek.

1000 TL Zam kimlere gelecek?

Bilindiği üzere 2020 tis görüşmeleri yakın zamanda gerçekleşecek. Geçtiğimiz günlerde aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu. Zehra Zümrüt Selçuk bu konu hakkında neler dedi? Taşeron çalışanlarına 1000 TL zam verilecek mi? bu konular hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız haberimizin devamında mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Geçtiğimiz günlerde 4D taşeron işçileri ile ilgili aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Tan açıklama geldi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk istihdam paketi ile ilgili çalışmalarına Son sürat devam ettiklerini dile getirdi. Taşeronda çalışan işçiler tarafından bu haber çok fazla merak edilmekte ve araştırmak taydı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk son noktayı koydu. Gelecek günlerde vatandaşlar tarafından tayin hakkının ne olacağını, Enflasyon zammının ne kadar olacağını yüzdelik dilimin ne olacağı merak konusu. Bu konular hakkında gelecek günlerde detaylı bir şekilde açıklamalar yapılacaktır.

Yüzlerce kişiye part time çalışma imkânı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olan Zehra Zümrüt Selçuk yüzlerce kişiye part-time çalışma imkânının olacağını dile getirerek Fesih kısıtı kapsamının artık olmayacağını yarı zamanlı çalışma imkânı sağlanacağını söyledi. bu konu Kısa bir süre içerisinde meclise yansıyacak ve mecliste bulunan meclis üyeleri Bu konu hakkında bir karar verecektir dedi. Önümüzdeki günlerde bu konu hakkında da açıklama yapılması umuluyor.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Zehra Zümrüt Selçuk Tan Taşeron açıklaması

Geçtiğimiz günlerde aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk birçok kanı hakkında röportaj verdi. Mayıs ayında hak-İş’ten gelen taleplerin yürürlüğe girdiğini ve o dönemde sendikaların bu konu hakkında detaylı bir şekilde açıklama yapmadığını söyledi. Bu sebeple de beklentilerinin olmadığını öne sürdü.

2020 Senesinde tis bekleniyor

Herkesin bildiği üzere yhk kararı 2018 senesinde imzalanmıştı. Önümüzdeki ayda yani 1 Kasım’da YSK kararı sona erecek. Bu sebeple 1 Kasım’dan evvel Toplu sözleşme hakkında bilgiler aktarılması bekleniyor. Taşeronda çalışan işçiler 4 artı 4 sebebiyle maaşlarına en az 1000 TL’lik zam yapılması gerektiğini dile getiriyor. 1 Kasım’dan önce bu konu hakkında detaylı bir şekilde açıklamalar geleceği umuluyor.

Aile ve sosyal hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Tan zam hakkında açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu. Yaptığı Bu açıklamalar da senede 2 defa çalışanların maaşlarına zam yapılacağını duyurdu. Bu zam oranının yüzde 4 olduğunu dile getirdi. Fakat korona virüs sebebiyle birçok işçi olumsuz yönde etkilendi. Taşeron işçileri de bundan nasibini aldı. Taşeron işçileri yüzde dörtlük zamdan sonra daha fazla yardım ve Sam arz ediyorlar. Bunun için bu konu hakkında iyileştirme yapılması bekleniyor

Taşeron işçilerinin tayin hakkı

Taşeron işçileri tayin hakkı ile ilgili birçok konuyu merak ediyor ve çözüme kavuşmasını istiyor. Burada taşeron işçilerine bazı haklar tanınacağı söyleniyor. Şimdi sizleri bu maddeleri tek tek sıralayalım. İşte detaylar

Tayin hakkı belediyelerde çalışan işçilere ve kamuda görev yapan kişilere

Eşe kamuda görev yapan kişilere tayin hakkı verilmesi

Seyyanen in anlamı nedir?

Seyyanen zam birçok kişi tarafından bilinmeyebiliyor. Sizde seyyanen zam hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgiler vereceğiz. Seyyanen zam bütün çalışanlara eşit bir şekilde zam yapılmasına verilen isimdir. Yüzdelik zam birçok kurumda ise seyyanen zam uygulanır. Yüzdelik zam Herkese aynı bir şekilde uygulanmaz. Fakat seyyanen zam herkese eşit bir şekilde uygulanır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı