Ziraat Bankası 100 Bin TL Emekli Kredisi Vereceğini Duyurdu

Ziraat Bankası emekli kredisi 100.000 TL olarak verilmektedir. İhtiyaç kredisi almak isteyen emekliler bu kredileri alabilmek için bu bankadan emekli maaşı alması gerekiyor. Ziraat bankası kamu bankası olmasından dolayı ve uygun faizlerle kredi vermesinden dolayı tüm emeklilerin ilk tercih ettiği bankalardan birisi olmuştur.

Ziraat Bankası 100 Bin TL Emekli Kredisi Vereceğini Duyurdu

Ziraat Bankası emekli kredisi 100.000 TL olarak verilmektedir. İhtiyaç kredisi almak isteyen emekliler bu kredileri alabilmek için bu bankadan emekli maaşı alması gerekiyor. Ziraat bankası kamu bankası olmasından dolayı ve uygun faizlerle kredi vermesinden dolayı tüm emeklilerin ilk tercih ettiği bankalardan birisi olmuştur. Eğer sizde maaşınızı bu bankadan alıyorsanız istediğiniz zaman emekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası özellikle kredi kampanyalarında her müşteriye özel kredi vermek için fırsatlarını güncellemektedir. Emekli olan vatandaşlarımıza ihtiyaç kredisi ile birlikte konut kredisi ve taşıt kredisi de verilmektedir. Ziraat bankası emekli maaşı alan bir kişi en çok ihtiyaç kredisini tercih etmektedir. Bu kredinin içeriğinde tatil kredisi, bayram kredisi, düğün kredisi, tadilat kredisi, ipotekli kredi gibi çeşitleri de vardır. Sizde eğer bu bankadan maaş alıyorsanız, bankanın da politikalarına uygunsanız istediğiniz zaman kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şimdi sizlere Ziraat Bankası emekli kredisi nasıl alınır, bu krediyi almak için hangi şartlarda müşteri olmanız gerekiyor bundan bahsedelim. İşte haberimizin detayları.

Emekli Kredisi Alabilmek İçin Şartlar Nedir?

Ziraat Bankası emekli kredisi almak istiyorsanız öncelik bu bankadan maaş almanız gerekiyor. Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu yapacak olan müşteriler bankaya maaş taşıması yaptıktan sonra istedikleri zaman kredi alabilirler. Yalnız burada önemli olan banka politikalarına da uygun olmanızdır. Ziraat Bankası emekli olan müşterilerde kredi skoruna bakmayan bankalardan biridir. Kredi skorunuzun önemli olmaması kredi sicilinizin önemli olmaması değildir. Eğer bir bankadan dolayı avukatlık veya icralık olduysanız banka sisteminde krediniz onaylanmaz. Ancak bu icralık olan borçlarınızı öderseniz, kredi başvurusu yapabilirsiniz. Sistemde hala borçlarınızı ödediğiniz halde icralar açık görünüyorsa bankaya borcu yoktur evraklarınızı vererek başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca icra dairesinden de dosyanızın kapandığına emin olunuz. Bu şekilde bankaya giderek kredi başvurusunu yapabilir ve ihtiyacınız olan parayı kullanabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapmak isteyen emekliler kendi maaş aldıkları şubeden veya maaş aldıkları şube uzaksa, en yakın Ziraat Bankası şubesinden kredi başvurusu yapabilirler. Kredi başvurusu için internet üzerinden veya SMS ile de başvurular mevcuttur. Ama bu kredilerde sadece değerlendirme olacağı için yine son sözü sizin banka şubeniz söyleyecektir. Bu yüzden daha çok kredi sicilinizi bozmadan sadece direk bankaya gidip kredi başvurusunda bulunursanız size hazır limitli olan krediyi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası emekli maaşınızı taşımanız durumunda, maaş taşıdığınız şube üzerinden kredi alabilirsiniz. Farklı bir şubeye gitseniz bile onayı maaş aldığınız şube verecektir. Eğer emekli maaşınız bu bankada değilse SGK veya E-devlet sistemi ile maaş taşımanızı yapabilirsiniz. Maaş taşıyan müşteriler ilk aylıklarını aldıklarında emekli promosyonu da alabilirler. Bunun için banka ile sözleşme yapmanız gerekiyor. Maaşı taşıdığınız banka şubesinden emekli promosyon ile ilgili bilgileri alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası üzerinden emekli maaşı alan müşterileri Emeklinin artısı kredi paketi üzerinden 100.000 TL’ye kadar en fazla 60 ay vadeli kredi alabilirler. Bankanın kredi faiz oranları 2020 yılı itibari ile %1.05 üzerinden verilmektedir. Eğer konut kredisi alacaksanız maaş müşterilerine bu faiz %0.99 olarak verilmektedir. Tüketici kredisi başvurusu yapacak olan müşteriler eğer daha önce bu bankadan emekli kredisi kullandıysalar dijital bankacılık sayesinde kredi kullanabilirler. Şimdi sizlere aşağıdaki tabloda emekli kredisi aylık ödeme hakkında bilgiler vereceğiz.

Çekilen Kredi Tutarı

Vade

Aylık Taksit Tutarı

5.000 TL

60 AY

119 TL

10.000 TL

60 AY

238 TL

20.000 TL

60 AY

477 TL

35.000 TL

60 AY

834 TL

50.000 TL

60 AY

1.192 TL

70.000 TL

60 AY

1.669 TL

100.000 TL

60 AY

2.385 TL

Verilen bu kredi faiz oranları Ziraat Bankası resmi internet sitesinden alınmıştır. Eğer sizde bu bankadan kredi alacaksanız güncel faiz oranlarını öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü faiz oranları değişebilmektedir. Ayrıca kredi kullandığınızda kredi taksit ödemelerini de 3 ay ertelemeli yapabilirsiniz. Ödeme tarihlerini 3 ayda bir yapmanız da mümkün. Bu işlemleri yapacaksanız kredi başvurusu yapacağınız zaman banka personeline söylemelisiniz.

Ziraat Bankası üzerinden kredi alacaklar için yaş sınırı ise 75 olarak bilinmektedir. 75 yaşının üzerinde kredi alamazsınız. Ayrıca yüksek yaşı olan müşterilerin hayat sigortası da zorunlu olup yüksek çıkacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alirıza halıcı
Alirıza halıcı - 2 ay Önce

Benim başka bankalara 120 000 tl borcum var emekliyim 2000 tl maaşım var belgesiz 2000 ayrı gelirim var marşımı zirat'e taşımak istiyorum bana 120,000 verirmisiniz borcumu kapatayım zirat'e geçeyim

Tahsin bulut
Tahsin bulut - 1 ay Önce

Ziraat bankası emekliye krediyi veriyor ama sicile bakıyor sanki emekli kişi parayı kazanıp veriyor bu yanlış degilmi adı üstünde emekli deniyor banka devlete güvenmiyormu sicile gerek varmı bunun için çünkü devletten alıyor parasını sicilin bozuk olsa ne olmasa ne ziraat bankasının emekli için bunu yapması lazım iş yapacaksa ptt bank veriyor parasınıda alıyor bu gidişle ziraatte emekli kamıyacak sicili bozuk emekliler ptt ye gitsin sıkıntılarını gidersin ben amaşımı ziraatten taşıdım ptt te kıredi aldım ondan biliyorum bende esnafın battım sicilin bozuk

Belkis Demiragli
Belkis Demiragli - 1 hafta Önce

Bankalarin emeklillere 10 yıllık tüketici kredisi uygulamasina gecmesi gerekmekte

feyzullah sahiner. ben maaşımı ziraat bankasında alıyorum 22000
feyzullah sahiner. ben maaşımı ziraat bankasında alıyorum 22000 - 2 ay Önce

feyzullah sahiner ben maasimi ziraatbankasinda aliyom 2200 tl aliyom ziraat bankasina tarim borcum icraya dustu magisimda kiredi kullanmak istiyorum 70000 tl beni rahatlatiyor bilgilerinize tesekur

Ümit özgün
Ümit özgün - 1 ay Önce

Turk telekom niye coktu anlayamiyorum