Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

16 Ocak 2020 Perşembe 13:00:33

Ziraat Bankası 100 Bin TL Faizsiz Hayvancılık Kredisi Vereceğini Duyurdu

Ziraat Bankası 100 Bin TL Faizsiz Hayvancılık Kredisi Kampanyası başvurusu nasıl yapılır? Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredisi için şartlar nelerdir? 2020 yılında verilen faizsiz hayvancılık kredileri Ziraat Bankası üzerinden nasıl alınır?

Ziraat Bankası 100 Bin TL Faizsiz Hayvancılık Kredisi Kampanyası başvurusu nasıl yapılır? Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredisi için şartlar nelerdir? 2020 yılında verilen faizsiz hayvancılık kredileri Ziraat Bankası üzerinden nasıl alınır? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Ülkemizde son yıllarda özellikle kamu bankası olan Ziraat Bankası, 100.000 TL’ye kadar hayvancılık kredileri vererek çiftçilerin yüzünü güldürmektedir. Ziraat Bankası 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da devlet destekli olarak faizsiz hayvancılık ve tarım kredilerini vermeye devam edecektir. Arıcılık, Sığır yetiştirme, Su ürünleri, Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık, süs bitkileri gibi birçok alanda faizsiz kredi dönemi başlamıştır.

Ziraat Bankası 100.000 TL Faizsiz Kredi Veriyor

Ziraat Bankası aracılığı ile Tarım ve Orman bakanlığından alınacak desteklerle 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredilerde 30.000 TL hibe geriye kalan 70.000 TL ise faizsiz olarak verilecektir. Şartlara uygun olan müşteriler kamu bankası olan Ziraat Bankası’na giderek başvurularını yapabilirler.

Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası üzerinden verilen bu kredilerde bazı şartlara uygun müşteri olmanız durumunda krediyi alabiliyorsunuz. Öncelikle kredi kullanan kişilerin ÇKS belgesi olması gerekiyor. ÇKS belgesi olmayan ve banka sicili kötü olan müşterilerin kredileri onay almayacaktır. Ayrıca kredi alacak müşteriler bankaya ipotek veya teminat temin etmeleri gerekiyor. Tarımsal yatırım için bu kredileri kullanacaksanız tarım sigortası yaptırmanız mecburidir.

Bankalardan dolayı icralık olanlar, vergi borcu olanlar, kredi skoru kötü olanlar bu kredileri alamazlar. Kredi skoru düşük olan müşterilerin başka bir sıkıntısı yoksa banka kendi inisiyatifinde kredi verebilir.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Başvuru sahibinin Kimlik fotokopisi
  • Başvuru sahibinin ÇKS Belgesi
  • İşletmenin son 3 yıllık gelir belgeleri ve bilançoları (Bu evraklar şahıs olan kişilerden istenmez.)
  • İpotek verilecekse tüm verilecek ipoteklerin tapu fotokopileri ve borcu yoktur yazıları.
  • Ziraat Bankası kredi başvuru formu

Bu belgeler ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer traktör alımı için kredi başvurusu yapacaksanız bu bankanın verdiği traktör kredisi adındaki kampanya ile uygun faizlerle kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular sadece size en yakın olan Ziraat Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Eğer kredi için aklınızda şüphe varsa size yakın olan şubenin telefon numarasını bularak gitmeden önce arayıp krediler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ziraat Bankası özellikle tarım ve hayvancılık ile uğraşan kişilere uygun krediler veren bankalardan birisidir. Sizde bu bankadan istediğiniz zaman çiftçi kredileri alabilirsiniz. Daha önce bu bankadan kredi kullandıysanız ve sorunsuz ödeme yaptıysanız her zaman size özel kredi limiti hazır olarak bekleyecektir. ,

Kredi aldıktan sonra kredi taksitlerinizi dilediğiniz gibi yapabilir ve ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Aylık, 3 aylık, 6 aylık ve senelik olarak yapacağınız ödeme tablosunda yaptığınız vadeye göre faiz oranı ile işlem göreceksiniz. En fazla 72 ay vade ile bu kredileri kullanabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı