Ziraat Bankası Kart Borcu Yapılandırma Kredisi

T.C. Ziraat Bankası’nın borç yapılandırması kredi kartı borcunu ödeyemeyen müşteriler için uygulanan bir yaptırımdır. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması 2020 yılı itibari ile işleme giren bir faaliyettir. 27 Ocak 2020 tarihinden itibaren Ziraat Bankası müşterileri eğer kredi kartı borçlarını ödeyemiyor ise borçlarını yapılandırma yöntemi ile ödeyebilecek. Ziraat Bankası yapılandırma işlemi için faiz oranlarını diğer bankalara nazaran daha düşük tutmuş olup piyasada yapılandırma hizmeti veren bankalara göre oldukça uygun bir faiz oranına sahiptir.

Ziraat Bankası Kart Borcu Yapılandırma Kredisi

T.C. Ziraat Bankası’nın borç yapılandırması kredi kartı borcunu ödeyemeyen müşteriler için uygulanan bir yaptırımdır. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması 2020 yılı itibari ile işleme giren bir faaliyettir. 27 Ocak 2020 tarihinden itibaren Ziraat Bankası müşterileri eğer kredi kartı borçlarını ödeyemiyor ise borçlarını yapılandırma yöntemi ile ödeyebilecek. Ziraat Bankası yapılandırma işlemi için faiz oranlarını diğer bankalara nazaran daha düşük tutmuş olup piyasada yapılandırma hizmeti veren bankalara göre oldukça uygun bir faiz oranına sahiptir. Ziraat Bankası’nın kredi kartı borcunu yapılandırma hizmeti güncel kredi kartı borcu olan ve 3 aylık süre ile ödeyemeyen kişiler tarafından kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası Borç Yapılandırma

Ziraat Bankası borç yapılandırma hizmeti için belirlenen vade süresinin üst limiti 60 ay olarak belirlenmiştir. Faiz oranı ise en fazla yüzde 1.20 oranında eklenmektedir. Aylık taksit miktarı vade süresine bağlı olarak değişmekte olup borç miktarına göre de şekillenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası borç yapılandırma işlemi için Ziraat Bankası müşteri temsilcisi ile görüşülmesi gerekmektedir. Müşteri temsilcisine yapılacak olan kredi kartı borç yapılandırma başvurusu ile borç yapılandırma işlemi yapılabilecektir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu

Ziraat Bankası kredi kartı borcu olan ve ödeyemeyen kişiler için yüksek miktarda borç birikmesinin ardından yapılandırma işleminin yapılmasına izin vermeye başlamıştır. Ziraat Bankası’nın 60 aya kadar sunduğu yapılandırma işlemi için verilen krediler 15 bin Türk Lirasından başlamaktadır. Plan ise şu şekildedir;

  • 15 bin Türk Lirası kadar kredi alanlar için borç miktarı olanlar için 24 ay vade yapıldığı zaman faiz oranı yüzde 1.10 olmaktadır. 15 bin Türk Lirası için belirlenen vade süresi 60 ay olur ise faiz oranı artış göstermekte olup yüzde 1.20 oranında uygulanmaktadır.
  • 20 bin Türk Lirası için 24 ve 60 ay vade yapılabilmektedir. Ödenebilecek en düşük aylık borç taksit miktarı 500 Türk Lirası; en yüksek miktar ise 970 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.
  • 25 bin Türk Lirası için vade süresin bağlı olarak yüzde 1.10 ila yüzde 1.20 arasında faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi kartı borcu için seçilen vade süresine bağlı olarak en düşük 625 Türk Lirası en yüksek aylık ödenecek borç miktarı ise 625 Türk Lirasıdır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası müşterileri için gerekli görülen durumda 48 aylık vade seçeneğini de kullanabilmektedir. Ancak 60 ay vadeden daha uzun bir yapılandırma süresine giriş yapılamamaktadır. Ziraat Bankası müşterilerine sadece kredi kartı borcu yapılandırmaları için 60 aylı vade imkanı tanımaktadır. Kredi kartı borcu yapılandırması için 24 ve 48 aylık vade seçeneklerini de değerlendirilebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası’nın yaptığı borç yapılandırma işlemi için 72 aylık taksitlendirme yapmak isteyen vatandaşlara ret cevabı verilmekte ve vade süresinin 60 aya düşürülmesi istenmektedir. Müşteri vade süresini daha kısa tutmak ister ise 12 aylık bir vade imkanı da tanınabilmektedir.

Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyenler için sadece Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası yapılandırma hizmeti vermemektedir. Aynı zamanda Halk Bankası, Garanti Bankası, Vakıflar Bankası, Türkiye İş Bankası ve Yapı ve Krediler Bankası gibi birçok banka tarafından müşterilerine kredi kartı borcu yapılandırma hizmeti sunulmaktadır. Ziraat Genç Kart kredi kartı yapılandırma hizmetini genç müşterileri için de uygulamakta olup tüm borç yapılandırma hizmetleri için kart fark etmeksizin kredi vermektedir.

YORUM EKLE