Ziraat Bankası ve Akbank Nisan 2020 Mevduat Faiz Oranları! 32 Günlük En Yüksek Faiz Hangi Bankada?

Ziraat Bankası başta olmak üzere pek çok banka mevduat faiz bindirimine giderek halkımızı sevindirdi. Özellikle Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız tüm mevduat işlemleri bu ay itibari ile çok daha değerli hale geldi. Bankaların faiz oranları Nisan ayı gibi aramaları kullanan vatandaşlarımızın sevinmesi ve ekonomik ferahlığa kavuşabilmesi amacı ile düzenlenen bu yeni faiz oranları ile beraber mevduatlarınız çok daha değerli hale geldi.

Ziraat Bankası ve Akbank Nisan 2020 Mevduat Faiz Oranları! 32 Günlük En Yüksek Faiz Hangi Bankada?

Ziraat Bankası başta olmak üzere pek çok banka mevduat faiz bindirimine giderek halkımızı sevindirdi. Özellikle Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız tüm mevduat işlemleri bu ay itibari ile çok daha değerli hale geldi. Bankaların faiz oranları Nisan ayı gibi aramaları kullanan vatandaşlarımızın sevinmesi ve ekonomik ferahlığa kavuşabilmesi amacı ile düzenlenen bu yeni faiz oranları ile beraber mevduatlarınız çok daha değerli hale geldi. Merkez Bankası tarafından yapılan bir açıklama ile beraber 100 baz puan faiz indirimi isteyen Merkez Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Halkbank, Yapı Kredi Bankası ve TEB gibi bankalardan faiz bindirimi yapılmasını istedi.

Ziraat Bankası 32 Günlük Mevduat Faiz Oranları

32 günlük mevduat faiz oranları Nisan 2020 itibari ile Ziraat Bankasında yüzde 9,40 oranlarına yükseltildi. Bu duruma göre 10.000 TL’lik 32 günlük mevduatınız 32.günün sonunda 10.069,86 TL’lik bir tutara denk gelecek. Her ne kadar düşük bir miktar gibi görünse de 1 milyon TL’lik bir mevduatın 32 günlük geliri ise 6,985 TL’ye yükseldi.

Bu durumda bir milyon lirası olan bir vatandaşımızın bir iş yerine yatırım yapması mı daha mantıklı yoksa mevduata yatırıp faizi kullanması mı daha mantıklı? Bu sorunun cevabı sadece vatandaşımızın kendisinde olabilir. Zira yatırım fikirleri her zaman mantıklı olmayabilir, kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Yüzde 0,69, 0,49’luk kredi faiz oranları ile beraber mevduat faiz oranlarında beklenen zam miktarı hala gündeme gelmemiştir. 100 baz puan faiz indirimine giden bankaların Nisan 2020 ayı itibari ile yeni bir faiz yükseltimi yapacağı açıklanmıştı. Ancak hala Garanti Bankası, Finansbank, Akbank, Burgan Bank, Yapı Kredi Bankası ve Vakıfbank gibi bankalardan gelen mevduat faiz oranları değişkenlik gösterebiliyor.

Akbank 32 Günlük Mevduat Faiz Oranları

32 günlük mevduat faiz oranları Nisan 2020 itibari ile Akbank’ta yüzde 8,00 olarak güncellendi. Bu duruma göre 10.000 TL’lik 32 günlük mevduatınız 32.günü sonunda 10,059,45 TL olarak güncellenecektir. 32 günlük mevduat faiz oranlarında düşüklük görünse de bir milyon liralık bir mevduat hesabında 6.502,703 TL’lik faiz karı elde edilecektir.

Coronavirüs sebebi ile alınan tedbirler hız kesmeden devam ederken mevduat faizleri, kredi faizleri ve benzeri faiz oranlarında güncellemeye gidildi. İçinde bulunduğumuz dönemde kredi faizi, mevduat faizi ile ilgileniyorsanız hemen Ziraat Bankası veyahut Akbank ile başlayabilirsiniz.

32 Günlük En Yüksek Faiz Hangi Bankada?

32 günlük en yüksek faiz 3 Nisan 2020 tarihinde Burgan Bank’tadır. Yüzde 12,10’luk değerleme ile 10.000 TL’lik mevduatınız 32.günün sonunda 10,090 TL olarak güncellenecektir. Hemen ardına onu ING Bank takip etmektedir. ING Bank’ta ise durum yüzde 11’dir. Bu duruma göre 10.000 TL’lik mevduattan 32 günün sonunda faiz oranlarından kazancınız 10,082 TL olarak güncellenecektir.

Kredi ve Faiz Oranları Nisan 2020

Nisan 2020 tarihi itibari ile kredi ve faiz oranlarında büyük indirimler yapıldı. Nakit akışı bozulan bankaların sistematik bir şekilde ödeme yapabilmesi amacıyla kredi oranlarında düşüklük, faiz oranlarında ise neredeyse sabitlik sağlandı. Şu an 10.000 TL’lik kredi çekecek olan kişi yüzde 0,49’luk bir değerleme ile kredisine kavuşabilir. Yine aynı şekilde özel bankalardan kredi kullanacak olan kişiler ise yüzde 0,79’luk değerlemeden yararlanabilir. İkinci el konut kredisi paketinde ise 60 ay vadeli yüzde 0,89’luk değerleme olduğu kaydedildi.

YORUM EKLE