Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

26 Aralık 2020 Cumartesi 22:59:03

Ziraat Bankası ve TOBB’dan Ticaret Dünyasını Sevindiren Haber! Yeni Protokol İçin İmzalar Atıldı

Korona virüs süreciyle birlikte vatandaşların yaşadıkları nakdi ve ekonomik zorluklara karşı devletten bankalar aracılığıyla birbirinden önemli yardımlar sağlandı. Özellikle vatandaşın gelirlerinde düşüş yaşadığı ve ekonomik olarak sıkıntıya düştükleri pandemi sürecinde nakit ihtiyaçlarını uygun koşullarsa banka kredileriyle karşılayabiliyor.

Bu konuda Ziraat Bankası yüksek kredi hacmi ve düşük faiz oranları ile birlikte uygun geri ödeme koşulları ile vatandaşın en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Ziraat Bankası’ndan pandemi sürecinde bir önemli adım daha atıldı. Binlerce kişinin yararlanabileceği yeni atılım ile vatandaşa 18 aya kadar vade imkanından yararlanma fırsatı sunuluyor. Ziraat Bankası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında çok sayıda yeni protokol imzalandı.

Pandemi sürecinde nakit sıkıntısı yaşayan vatandaşa Ziraat Bankası’ndan sevindiren bir haber daha geldi. Ziraat Bankası’nın özellikle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile yaptığı yeni protokoller sayesinde vatandaşın bu süreçte nakit ihtiyacını karşılayabilmesi sağlanıyor. Ekonomik sıkıntıda olan vatandaşın biraz rahatlamasını sağlayacak bu müjde, büyük bir heyecan yarattı. Ülke genelinde hem üretici hem de satıcı ile muhatap olmak zorunda olmadan satışların daha güvenli şekilde yapılması mümkün oluyor. 18 aya kadar çıkan vade imkanı bu imzalanan protokol ile vatandaşa sunuluyor. TOBB ve Ziraat Bankası arasındaki protokol “Bankkart Tedarik Zinciri Finansmanı” tanıtım etkinliği sonrasında imzaların atılmasıyla hayata geçiyor.

İlk imzalar Ziraat Bankası Erzurum Bölge Yöneticiliği ve Erzurum Ticaret Borsası arasında gerçekleştirildi.

TOBB Üyeleri Rahat Bir Nefes Alacak

Pandemi sürecinde nakit konusunda çok ciddi sıkıntılar özellikle ticari alanda büyük problemlere yol açıyor. Ziraat Bankası ile atılan imzaların artından Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral’dan önemli açıklamalar geldi. Oral, bu devam eden bu süreçte yaşanan sıkıntıların giderilmesi maksadı ile önemli çalışmalara imza atıldığını belirti. Özellikle Ziraat Bankası ile imzalanan protokol çerçevesinde nakit ihtiyacı olan vatandaşın finansman ihtiyacı karşılanmış olacağına dikkat çekti.

18 Ay Vade İmkanı

Hem alıcının hem de satıcının güvenle ticaret gerçekleştirebilmesine olanak verecek TOBB ve Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol, üreticilerin ve satıcıların tahsilatla boğuşmadan, güvenli satış yapabilmelerini sağlayacak. Bu kişiler protokol çerçevesinde satışı yapılan mala ilişkin alacak riski olmadan, Ziraat Bankası’ndan ister peşin, ister de taksitli olarak alabilecek. Alıcı cephesinde ise daha uygun vade ve daha uygun maliyet ile tedarik imkanına sahip olabilecek. Özellikle alıcılar 18 aya kadar vade fırsatından yararlanabilecek. Bu şekilde ticarette nakit akışında yaşanan durgunluğun önüne geçilebilecek.

TOBB Üyeleri ve KOBİ’ler İçin Önemli Fırsat

TOBB ve Ziraat Bankası arasında imzalanan bu protokoller ile ilgili konuşan Hakan Oral, özellikle pandemi sürecinde hem TOBB üyelerinin hem de KOBİ’lerin yaşadıkları zorluklarla mücadele edilmeye çalışıldığına dikkat çekti. Hayata geçirilen bu proje sayesinde de piyasada ciddi bir rahatlama amaçlanıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı