Bundan tam 6 sene önce İzmir Ege Üniversitesi'nde olan bir olay sonucunda hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümünün 6. yıl dönümü.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları
Bundan tam 6 sene önce İzmir Ege Üniversitesi'nde olan bir olay sonucunda hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümünün 6. yıl dönümü. Ölümünün 6. yıl dönümü ile birlikte Fırat Yılmaz Çakıroğlu hakkında da pek çok sosyal medya paylaşımı yapılmaya ve taziye yazıları yazılmaya başlandı. Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun hayatını kaybetme nedenini de görenler tarafından merak edildi. Genç yaşta hayatını kaybeden ve tüm Türkiye'yi derin bir yasa boğan Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümü, yıllar geçse de konuşulmaya devam ediliyor. Fırat Yılmaz Çakıroğlu isim olarak herkes tarafından bilinse de bazı kişiler Çakıroğlu hakkında çok fazla bilgi sahibi değil. Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun yaşı, memleketi, bölümü merak edilenler arasında. Bunun yanında Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun neden ve nasıl öldüğü ne araştırma konusu oluyor. Peki, Fırat Yılmaz Çakıroğlu kimdir? Fırat Yılmaz Çakıroğlu nereli, memleketi? Fırat Yılmaz Çakıroğlu neden ve nasıl öldü? Mezarı nerede?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kimdir?

Genç yaşta hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu 1 Ocak 1991 yılında Konya'nın Akşehir ilçesinde doğmuştur. 24 yaşında hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Konyalıdır. Fırat Yılmaz Çakıroğlu anne ve babasının tek çocuğuydu. Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun annesi Özlem Çakıroğlu ve babası Fuat Mahir Çakıroğlu'dur. Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun annesi öğretmen olduğu için küçüklük yıllarını Diyarbakır'da geçirmiştir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisiydi. Ayrıca Ege Üniversitesi'nde formasyon dersleri de alıyordu. Bu sayede mezun olduğu zaman tarih öğretmeni olabilecekti.Fırat Yılmaz Çakıroğlu Neden Öldü? Nasıl Öldü?

24 yaşında hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölüm nedeni ve nasıl öldüğü de merak ediliyor. Fırat Yılmaz Çakıroğlu, okuduğu okul olan Ege Üniversitesi'nde girdiği bir tartışma sonucunda hayatını kaybetmiştir. Ülkücü olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu, karşıt görüşlü bir grup öğrenci ile söz dalaşına girmiştir. Ardından PKK yanlısı olan saldırganlar tarafından bıçaklanmıştır. PKK'lı saldırganlar tarafından bıçaklanarak öldürülmüştür. Ege Üniversitesi'nin bahçesinde bıçaklanan Fırat Yılmaz Çakıroğlu, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiştir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 20 Şubat 2015'te hayatını kaybetmiştir. Cinayetin sanığı 880 gün süren yargılanma döneminden sonra terör örgütü üyeliğinden 15 yıl, kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası almıştır.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Mezarı Nerede?

20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi'nde PKK'lılar tarafından haince bıçaklanarak öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun mezarının nerede olduğu merak ediliyor. Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına mezarını ziyaret etmek isteyenler, dua okumak isteyenler Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun mezarının nerede olduğunu araştırıyor. Fırat Yılmaz Çakıroğlu İzmir'de hayatını kaybetmiştir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun mezarı Pınarbaşı Mezarlığı'ndadır. Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Pınarbaşı Mezarlığı'na defnedilmiştir.Pınarbaşı Mezarlığı Nerede?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun mezarının olduğu Pınarbaşı Mezarlığı adında Türkiye'de pek çok mezarlık vardır. Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun defnedildiği Pınarbaşı Mezarlığı ise İzmir'dedir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun mezarının olduğu Pınarbaşı Mezarlığı, İzmir Bornova'dadır.