Günümüzde araç sahibi olmak zorlu bir süreci kapsıyor. Araç sahibi olmak isteyenlerin pek çoğu banklar tarafından sunulan taşıt kredisi olanaklarından yararlanıyorlar. Özelliklede bazı araç markaları sürekli olarak tercih ediliyor.

Gözden kaçırmayın

Ve Dolar 22 Liradan İşlem Görüyor! "Dolar Gördüğü Yeri Unutmaz" Demişlerdi... Ve Dolar 22 Liradan İşlem Görüyor! "Dolar Gördüğü Yeri Unutmaz" Demişlerdi...

Yaşanan pandemi süreci ise tüm dünyada ekonomik kriz nedeni oldu. Bu süreç içerisinde genel olarak bakıldığında araç fiyatlarında artışlar yaşandı. Fakat bazı araçlarda da tam tersi indirim durumu yaşandı. Genel olarak zam beklenirken bazı araçların indirimli olarak yer alması günümüzde birçok kişiyi sevindirdi. Dacia, Kia, Ford, Fiat ya da Opel gibi araç markalarının bazılarında kampanyalar sağlandı. Kampanya sürecinde indirimler yaşanarak araç sahibi olmak daha kolay haline geldi.

Yaklaşık 30 Bin TL İndirim

Fiyatı 30-40 ve 50 bin TL düşen sıfır araç modelleri vatandaşı mest etti! Dacia, Kia, Ford Fiat Opel, Hyundai Peugeot... Araç firmalarının sundukları kampanya sürecinde indirimli olan araçların satışlarında artışlar yaşandı. Son dönemlerde değişen ötv ve kdv durumları ile kampanyalı araçları satın almak daha kolay oldu. Özelliklede sürekli olarak tercih edilen araçların indirimli olması birçok kişiyi araç sahibi olmaya itti.

Genel olarak bakıldığında da kampanyalı süreçlerinde araçlarda yaklaşık olarak 30 bin tl indirim sağlandı. İndirimler için net bir durumun söylenmesi olanaksızdır. Araç çeşitlerine göre indirimler farklılaştı. Ayrıca bu araç markalarının tüm araçlarında da indirimler sunulmadı. Bu yüzden de genel olarak indirimli olan araçları takip etmekte fayda vardır.

Fiyatı Düşen Araçlar

Son yıllarda araç fiyatlarında zam durumları sıklıkla yaşandı. Kampanyalı araçların günümüzde ön planda yer almasının temel nedeni daha uygun bütçeli olmasıdır. Genel olarak kampanyalı dönemlerde indirimli olan araçların listelerinde sıklıkla şunlar yer alır;

-          Fiat Egea Sedan Benzinli 156 bin TL’den 146 bin TL’ye düştü

-          Fiat Egea Hatchback mauel benzinli modeli 176 bin TL üzerinden 171 bin TL’ye düştü.

-          Fiat 500X 2020 modeli 297 bin TL üzerinde 228 bin TL civarı düştü.

Fiyatı düşen araçları takip ederek bütçe dostu bir şekilde otomobil sahibi olabilirsiniz. Burada bankaların da düzenledikleri taşıt kredisi kampanyalarını yakından takip etmek her zaman önerilmektedir.