Fiyatı sabitlenecek ürünler hangileri? Hangi 20 ürünün fiyatı sabitlenecek? Ayçiçek yağı, süt, yumurta, et fiyatları sabit mi kalacak? Türkiye'de artan enflasyon ve giderek düşen Alım gücü en önemli gündem maddelerinden Biri haline geldi. Devlet bu konuda önlemler almaya devam ederken özellikle enflasyonla mücadelede bazı ürünlerin fiyatını sabitlenmesi planlanıyor. Peki, hangi ürünlerin fiyatı sabitlenecek? Fiyatı sabitlenecek 20 ürün neler?

Fiyatı sabitlenecek ürünler hangileri? Hangi ürünlerin fiyatı sabitlenecek? Hangi 20 ürünün fiyatı sabit kalacak? Son aylarda giderek yükselmeye devam eden enflasyon rakamları nedeniyle vatandaşlar alışveriş yapmakta güçlük çekmeye başladı. Özellikle market reyonlarında fiyat etiketleri her gün değişiyor. Giderek düşen alım gücü karşısında vatandaşlar ne yapacağını şaşırırken hükümet ise bu konuda yeni önlemler almaya devam ediyor. CNN Türk'te yer alan bir habere göre hükümet Birgül sofraların vazgeçilmezi olan ürünlerin fiyatını sabitlemeyi düşünüyor. Peki hangi ürünlerin fiyatı sabitlenecek? Fiyatı sabitlenecek 20 ürün neler? Ayçiçek yağı, süt ve süt ürünleri, et ve yumurta fiyatları sabit ve kalacak?

Hangi ürünlerin fiyatı sabitlenecek?

CNN Türk'te yer alan habere göre Son zamanlarda yaşanan fiyat artışları ile mücadele için hükümet yeni formül arayışlarına girdi. AK Parti kurmayları enflasyonla mücadele etmek için bazı önerileri gündeme getirirken öne çıkan fikir ise temel gıda maddelerinde fiyatların Yılsonuna kadar sabitlenmesi oldu. Yani özellikle enflasyon artışına sebep olan 20 kalem ürünün fiyatının sabitlenmesi gündemde.

Gözden kaçırmayın

Ayıltan Protesto! Türkiye'deki Suriyeliler Kendi Vatanlarında Bile İstenmiyor! Biz Kimleri Sığınmacı Diye Aldık? Ayıltan Protesto! Türkiye'deki Suriyeliler Kendi Vatanlarında Bile İstenmiyor! Biz Kimleri Sığınmacı Diye Aldık?

Fiyatı sabitlenecek ürünler hangileri?

Özellikle son aylarda fahiş fiyat artışı yaşayan ve vatandaşların almakta güçlük çektiği ürünlerin fiyatının sabit tutulması planlanıyor. Bu ürünler Ayçiçek yağı, şeker, un, bakliyat, temizlik ürünleri, Çocuk bezi, süt ve süt ürünleri gibi ürünler olacak. Ancak bu sırada üreticinin de zarar görmemesi için hükümet bazı önlemler olacak. Uygulama hayata geçebilirse rafta 16 liraya satılması gereken bir ürün 10 liraya düşecek. Aradaki farkı devlet üreticiye ödeyecek. Uygulamanın hayata geçmesi aynı zamanda enflasyonla mücadele açısından önemli de bir adım olacak.