Gıda fiyatlarının giderek arttığı bu günlerde marketlerin yaptıkları indirim günleri adeta ilaç gibi geliyor.

A101, Şok, Migros gibi zincir marketlerin yaptıkları kampanyalar sayesinde birçok aile ihtiyaçlarına daha rahat ulaşabiliyor. Bu dönemlerde fiyatlar büyük ölçüde düşüyor ve genel market fiyatlarına göre çok daha avantajlı bir hale geliyor.

Marketler geniş bir ürün gamına sahip olduğundan dolayı da farklı ihtiyaçları karşılama mümkün oluyor. Son indirimlere baktığımızda Şok mağazasının online sayfasında elektronik ürünlerinde bir indirime gittiğini görmek mümkün. A101 mağazasında ise kahvaltılık ve temel gıda ürünlerinin bir kısmında aldın aldın indirimleri mevcut. Migros ise Cuma’dan Cuma’ya indirimleri ile money kart ve money bonus kredi kartı ile yapılan alışverişlerde gıda fiyatlarını düşürerek müşterilerini sevindiriyor.

Cumhurbaşkanı açıkladı! Sabah Saat 8'den sonra IBAN numarasına Emeklilerin PARA yatacak! Cumhurbaşkanı açıkladı! Sabah Saat 8'den sonra IBAN numarasına Emeklilerin PARA yatacak!

İndirimler Sevindiriyor 

Marketlerin yaptıkları indirimlere baktığımızda fiyatlarda 10 TL’lik bir indirim olduğunu söyleyebiliriz. Her marketin yaptığı indirim birbirinden farklı olduğundan dolayı bir marketle yetinmeyip birden çok marketin yayınladığı aktüel katalogları takip etmek yada online sitelerine zaman zaman göz gezdirmek sizi avantajlı konuma sokacaktır. Unutulmaması gereken bir diğer nokta indirim günlerinin sınırlı indirim yapılan ürünlerin ise limitli olduğudur. Bu nedenle bir ürünün indirime girdiğini gördüğünüzde zaman kaybetmeden almanız gerekmektedir. Yoksa ürün tükenir ve sizde indirim hakkında yararlanamazsınız. Ayrıca bazı ürünler marketin her zincirinde yer almayabilmektedir. Bunun içinde mutlaka gideceğiniz marketi arayıp bilgi almayı ihmal etmemelisiniz. 

Kampanyaları Takip Etmeyi Unutmayın

Marketlerin yaptığı indirimleri kaçırmamak aile bütçesini dengede tutmak için önemli hale geldiğinden tavsiyemiz indirim zamanlarını daha kolay takip etmek için marketlerin sosyal medyalarına abone olmaktır. Birçok market bir hafta önceden yapacağı indirimleri duyurmaktadır.

Böylece indirim günlerini kaçırmamış olursunuz. Ayrıca bazı market online alışverişlerde indirim de yapmaktadır. Yani bir ürünü almadan önce mutlaka online olarak alınca ne kadar fiyata geldiğini bakmayı ihmal etmeyin. Online market alışveriş pandemi ile hayatımızda yaygınlaşmış bir eylem olduğundan birçok kişi hala online alışverişe yabancı. Bu kişiler için diyeceğimiz bu şekilde alışveriş yapmanın lokal marketlerden alışveriş yapmaktan çok farkı yoktur. Siz ürünü sipariş edersiniz ve istediğiniz saat aralığında ürün kapınıza kadar gelir.