Yargıtay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında kararını açıkladı.

CHP'li Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaları onayan Yargıtay, 2 davayı ise düşürdü. Bu arada  Gazeteci İsmail Saymaz Kaftancıoğlu'na siyasi yasak da getirildiğini duyurdu.

Yargıtay, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki kararını onadı.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı.

Yargıtay, Kaftancıoğlu'na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozarken Kaftancıoğlu'nun, Terörle Mücadele Kanunu 7/2 "Örgüt propogandası yapma" suçundan beraat ettiği bildirildi.

Karar sonrası sosyal medya platformu Twitter üzerinden video paylaşımı yapan Kaftancıoğlu, "Memleketime bahar gelmiş:) Asla durmak, yılmak, yorulmak yok! Nerede olursak olalım çalışacak, çalışacak umudu örgütleyerek iktidardaki kötülüğü hep birlikte gönderecek, hukukun üstünlüğünü tesis ettiğimizde hep birlikte nefes alacağız…" notunu düştü.

Gazeteci İsmail Saymaz Kaftancıoğlu'na siyasi yasak da getirildiğini şu sözlerle çıkladı "CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında 4 yıl 11 aylık cezanın yanı sıra siyasi yasak uygulanmasına karar verildi"

Bu arada Yargıtay'ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezaları onamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise''Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın'' dedi.

Sıfır Araçlarda Fiyatlar Düzenlendi: 200 Bin TL İndirime Rağmen Almazsanız Çok Şey Kaybedersiniz! Sıfır Araçlarda Fiyatlar Düzenlendi: 200 Bin TL İndirime Rağmen Almazsanız Çok Şey Kaybedersiniz!