İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, istifa dilekçesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğu bilgisi paylaşıldı.

Son dönemde adının karıştığı dosyalar ve özellikle uyuşturucu ticareti iddiaları ile iktidar partisi AKP'nin adeta kanayan yarası durumuna düşen ve oy kaybettirdiği bilinen İçişleri Süleyman Soylu'nun yeni kabine de olmayacağı haberleri kulis bilgileri ile kesinlik kazanmıştı ki, Sedat Peker'in en yakın ismi olan Emre Olur'un sorguya alınıp tutuklanması ardından Soylu'nun görevden alınacağı haberleri hız kazanmıştı.

Dün geceden başlayan Süleyman Soylu'nun istifa haberi ise "dilekçesini verdi" olarak sosyal medyada öne sürüldü.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!
Usta gazetecilerden Barış Yarkadaş "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ekibi, medyada yer alan “Soylu istifa etti” haberlerini yalanlıyor. Bakanın görevinin başında olduğu ifade ediliyor." derken iddialar kuvvetlenmeye devam etti.
Öyle ki CHp kanadında Mustafa Balbay "Gazete Durum iki saat önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa ettiği iddiasını yazdı. Herkes sessiz!" diyerek haberin gerçekliğine işaret etti.

Detaylar geliyor....