Fox Tv'ye RTÜK'ten ceza yağdı! RTÜK, Fox'un iki önemli dizisi Baraj ve Sen Çal Kapımı'nı yayından kaldırın dedi. RTÜK'ün ceza yağdırdığı Baraj ve Sen Çal Kapımı mecburi final yapıyor.

Çöp Adam Konusu Ne? Gerçekte Kim? Sonunda Ne Oluyor? Çöp Adam Konusu Ne? Gerçekte Kim? Sonunda Ne Oluyor?
Fox Tv'ye RTÜK'ten ceza yağdı! RTÜK, Fox'un iki önemli dizisi Baraj ve Sen Çal Kapımı'nı yayından kaldırın dedi. RTÜK'ün ceza yağdırdığı Baraj ve Sen Çal Kapımı mecburi final yapıyor. Fox Tv böylelikle yeni başlayacak olan dizileri Masumiyet ve Savaşçı'ya yer açmış oldu. Baraj ve Sen Çal Kapımı final tarihi ne zaman?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Fox Tv'nin dizilerine ceza üzerine ceza yağdırdı. RTÜK'ün cesur sahneleri nedeniyle izlemeye aldığı Baraj ve Sen Çal Kapımı dizileri son bölümlerdeki tartışmalı sahneleri sonrası kendi iplerini çektiler. Sen Çal Kapımı dizisindeki Kerem Bursin ve Hande Erçel'in banyo sahnesi ile Baraj dizsindeki Nehir'in kocası Hakan tarafından tecavüze uğradığı sahneleri tartışma yaratmıştı.

RTÜK'ün cezaları sonrası FOX Tv iki dizisini birden bitirme kararı aldı. Fox'un romantik komedi dizisi Sen Çal Kapımı'da Kerem Bursin ve Hande Erçel'in banyo sahnesi fragmanıyla dahi olay olmuştu. RTÜK'ün diziye vereceği beklenen cezası geldi.

Fox'un bir başka dizisi Baraj dizisinde de Nehir ve Hakan'ın sahnesi olay olmuştu. Youtube'a konulan sahneye "Nehir'e zorla sahip oldu" yazılması sosyal medyada tecavüz normalleştirme olarak algılanmış ve tepki görmüştü. RTÜK'de bu sahneyi es geçmedi ve kanala ceza yağdırdı.

SON YAZ YERİNE BARAJ'A FİNAL GÖRÜNDÜ!

Fox TV, RTÜK baskısı sonrası iki dizisini de bitirme kararı aldı.  RTÜK'ün bu kararı öncesi kanal yeni başlayacak olan dizileri Savaşçı ve Masumiyet'e yer açmak için Son Yaz ve Sen Çal Kapımı'nı bitirmeyi planlıyordu.

Rtük, Sen Çal Kapımı ve Baraj'a ceza yağdırınca kanal Son Yaz yerine, Baraj'ın üzerini çizmek zorunda kaldı.

Kerem Bursin ve Hande Erçel'in başrollerinde yer aldığı ve son haftalarda reytingleri iyiden iyi düşen Sen Çal Kapımı'da RTÜK cezası sonrası final bileti iyice kesinleşmiş oldu. Gelen ceza sonrası Baraj'da zorunlu olacak final yapacak. Baraj dizisi son haftalarda reytinglerde yükseliş yaşamıştı. Ancak RTÜK sonrası kanal dizinin üzerini çizmek zorunda kaldı.

Feyyaz Duman, Burak Yörük ve Biran Damla Yılmaz'ın başrollerinde yer aldığı Baraj dizisinin yükselen reytinglerine rağmen final yapacak olması dizinin hayranları tarafından üzüntüyle karşılanacak.