Funda Eryiğit Son Yaz Dizisini Eleştirdi! Kendi Dizisine Eleştiri!

FOX TV'nin sevilen dizisi Son Yaz'da Canan karakterini canlandıran oyuncu Funda Eryiğit dizileri eleştirirken kendi dizisine de imalarda bulundu.

Dizi Haberleri 01.05.2021 - 14:45 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Ali Atay, Hafsanur Sancatutan, Alperen Duymaz, Şebnem Dönmez, Emre Karayel, Halil Babur, Sinan Tuzcu gibi isimlerle Son Yaz dizisiyle ekranlara gelen Funda Eryiğit çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Son Yaz'da Savcı Selim'in eşi evliliği uğruna kariyerini bırakan ve özgüvensiz bir kadın haline gelen Canan karakterine hayat veren Funda Eryiğit dizilerdeki kadına verilen imajlara dair eleştirilerde bulundu.

"KADIN KARAKTERLER EZBER KODLARLA ERKEĞİN GERİSİNDE"

Funda Eryiğit verdiği bir röportajda "Kadın karakterler, erkek karakterlerin hikayelerine bağlı, edilgen bir konumda" diyerek eleştiri getirdi. Eryiğit Son Yaz'da canlandırdığ Canan karakteri için ise "Canan Karakterinin Kendi Ayakları Üzerinde Duruşu Beni Heyecanlandırdı" dedi.

Başarılı oyuncu Funda Eryiğit, dizilerin erkek karakterler üzerine şekillendiğini söyleyedi ve "Belli başlı ezberlenmiş kodlarla örülüyor hikayeler. Kadın karakterler, erkek karakterlerin hikayelerine bağlı, edilgen bir konumda. Bugün televizyonlarda kadınların da etkinliğinin olduğu hikayeler görmeye başladık fakat çok az ama zamanla artacağına inanıyorum." diyerek eleştirilerini sıraladı.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@