Endonezya’da futbol maçında çıkan izdihamda 129 ölü, 180 yaralı açıklandı. Maç protestosu ülkeye cehennemi yaşattı.

Kaybeden takımın taraftarlarının sahaya girmesi ile polisin biber gazıyla müdahalede bulunması Endonezya'da adeta bir cehenneme neden oldu.

Arema FC ile Persebaya Surabaya kulüpleri arasında oynanan futbol maçında yaşanan korkunç bir felakette 129 kişinin öldüğü, 180 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Duel Arema FC vs Persebaya Surabaya Ricuh, Ketua Komdis PSSI Sebut Potensi Sanksi Bagi Singo Edan - Tribunnews.com Mobile

Endonezya’nın Java adasının doğusunda yer alan Surabaya merkezine bağlı Doğu Java ilinde, Arema FC ile Persebaya Surabaya kulüpleri arasında oynanan maçta çıkan izdiham sonrası birçok kişi boğularak hayatını kaybetti.

Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi! Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi!

Ev sahibi Arema’nın taraftarları takımlarının 3-2 mağlup olmasının ardından yaşanan olaylara polisin biber gazı atmasıyla başlayan kaos izdihama dönüştü.

Duel Arema FC vs Persebaya Surabaya Ricuh, Ketua Komdis PSSI Sebut Potensi Sanksi Bagi Singo Edan - Tribunnews.com Mobile

Yerel raporlar, maçtan sonra 40 bin seyirciden 3 bine yakınının sahaya girdiğini gösterirken, çıkan kaosta 129 kişinin hayatını kaybettiği, 180 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Doğu Java polis şefi Afinta yaşanılanları anlatırken,  birçok kişinin bir çıkışa koştuğunu ve burada ezilerek boğulduğunu belirtti, “Çıkışta bir noktaya çıktılar, sonra bir birikim oldu, birikim sürecinde nefes darlığı, oksijen eksikliği vardı” dedi.

Rusuh Usai Laga Arema Malang vs Persebaya, 2 Polisi Meninggal, Mobil Dinas Dibakar - Banjarmasinpost.co.id

The Guardian’ın yerel yetkililerden edindiği bilgilere göre Malang Regency sağlık ofisi başkanı Wiyanto Wijoyo, kurbanların “Kaos, aşırı kalabalık, ayaklar altında çiğnenme ve boğulma nedeniyle öldüğünü” belirterek, yaralıların farklı hastanelere sevk edildiğini de sözlerine ekledi.