Sezon başında Trabzonspor'dan Alman ekibi Leipzig'e 20 milyon euro karşılığında transfer olan golcü Alexander Sorloth istenen performansa ulaşamadı. Gol yollarında etkisiz kalan Sörloth'un Türkiye'ye döneceği ve bu takım da Galatasaray olacağı öne sürüld

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..
Sezon başında Trabzonspor'dan Alman ekibi Leipzig'e 20 milyon euro karşılığında transfer olan golcü Alexander Sorloth istenen performansa ulaşamadı. Gol yollarında etkisiz kalan Sörloth'un Türkiye'ye döneceği ve bu takım da Galatasaray olacağı öne sürüldü. Bu iddialara Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan yanıt geldi.


"Fenerbahçe ya da Galatasaray söz konusu değil"


Sörloth'un Türkiye'ye dönmesi halinde bu hakkın ilk olarak Trabzonspor'a ait olacağını bildiren Ağaoğlu, haklarını kullanması durumunda oyuncunun başka takımlara gidemeyeceğini söyledi. Bu maddenin uzun süren tartışmalar sonucunda anlaşmaya eklendiğini kaydeden Ağaoğlu, Sörloth'un Fenerbahçe ya da Galatasaray'a gitmesinin söz konusu olmadığın ifade etti.


"Sörloth hemen pes etmeyecektir"


Haberlerde Sörloth'un menajerinin isminin doğru yazılmadığını da belirten Ağaoğlu, isminin Morten olduğunu sözlerine ekledi. Sörloth'un Almanya'ya yeni gittiğini ve uyum probleminin normal olduğunu dile getiren Ağaoğlu, Sörloth'un mücadeleci yapısını anlattı. "Sörloth hemen pes etmeyecektir" diyen Ağaoğlu, Yusuf Yazıcı'nın kendisini göstermesi gibi Norveçli oyuncunun da çıkış yapacağına inandığını belirtti.


Henüz golle tanışamadı!


Sezon başında 20 milyon euro karşılığında Alman ekibi Leipzig'in yolunu tutan Sörloth, takımıyla çıktığı 7 maçta henüz golle buluşamadı.