Galatasaray Yeni Başkanı Belli Oldu! İşte 38. Başkan ve Yönetim Kurulu Listesi!

Galatasaray'da kıran kırana bir başkanlık seçimi geçti. Kavga çıktı, fark son anda kapandı! Tarihe geçen seçimin kazananı Burak Elmas oldu.

Gündem 19.06.2021 - 22:31 19.06.2021 - 22:38 Ece Sahan

Galatasaray'ın 38. başkanı Burak Elmas oldu. Galatasaray Spor Kulübü bugün 38. başkanı seçti. 5 aday arasında kıran kırana bir yarış geçti.

Sabah saat 10.00'da başlayan oy verme işlemi 15.00'da son buldu. Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit Şardan adaylığında kıran kırana bir yarış geçti.

Taraftarın tepkili olduğu Eşref Hamamcıoğlu oyu ilk 10 sandığa kadar birinci çıkarak bitirdi. 10. sandık sonrası Burak Elmas atağa geçti ve sandıklardan birinci çıkmaya başladı.

Son sandıklarda Burak Elmas farkı kapatmaya başlarken, 28. sandıkta 1406 oyla öne geçti. Eşref Hamamcıoğlu 1398 oyda kaldı. Burak Elmas kurmayları o anlarda büyük bir sevinç yaşadı. Burak Elmas son oyların sayımında zaman zaman yukarıdaki heyecanlı destekçilerine sakin olmalarını söyledi.

Son 29. sandıkta 25 Mor 1 sarı , 52 yeşil, 64 kırmızı 34 gri oy aldı. 29. sandıktta 1450 Eşref Hamamcıoğlu, 1470 Burak Elmas oy aldı.  

BURAK ELMAS EŞREF HAMAMCIOĞLU'NU KÜRSÜYE GETİRDİ!

Burak Elmas son sandığı beklemeden sarı kırmızılı kravatı taktı. 30. sandık sonuçları açıklanır açıklanmaz Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu'nun yanına gitti ve beraber kürsüye davet etti. Burak Elmas teşekkür konuşmasında önceliği Eşref Hamamcıoğlu'na vererek alkış aldı.

Burak Elmas 3. sandık sonunda 1541 oy aldı. Eşref Hamamcıoğlu ise 1500 oyda kaldı.

SALONU TERK ETTİLER!

17. sandıkta Abdurrahim Albayrak ve başkan adayı Yiğit Şardan ve Metin Öztürk, oylamayı başa baş götüren Eşref Hamamcıoğlu ve Burak Elmas'ı tebrik ederek salonu terk ettiler.

Bu sırada sosyal medyada sarı kırmızılı taraftarların Abdurrahim Albayrak, Yiğit Şardan ve Metin Öztürk'e Burak Elmas'a katılmadıkları için tepkileri vardı.

FATİH TERİM OY KULLANMADI!

Burak Elmas ve Eşref Hamamcıoğlu arasında kıran kırana bir yarış geçti. Teknik direktör Fatih Terim'in yanlış anlaşılma olmasına mahal vermemek adına oy verme işlemine gelmediği belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@