Galatasaray, Süper Lig'de Göztepe galibiyeti ile biraz moral bulurken takımdan gidecek futbolcuların da yavaş yavaş netlik kazanacağı öğrenildi. Şimdiden gelecek sezonun planlamasını yapmaya başlayan Galatasaray teknik heyet ve yönetimi 3 isim için kesin ayrılık kararı aldı. Sarı-kırmızılı takımda gözden çıkarılan 4 futbolcu daha var.

Süper Lig'de bu sezon aradığını bulamayan Galatasaray'da gelecek yılın planlaması şimdiden başladı. Galatasaray başkanı Burak elmas ve Galatasaray Sportif danışmanı Luis Campos ile Sportif Direktör Pasquale Sensibile, Florya'da bir araya geldi. Göztepe deplasmanı sonrasında rahat bir nefes alan yönetim ve teknik heyet buluşmada Önümüzdeki sezon Kadrodan gönderilecek olan futbolcuları masaya yatırdı. 3 futbolcunun gideceği kesinleşirken 4 isim de gözden çıkarıldı not

Beşiktaş, Atletico Madrid'i 2-0 Yenerek Hazırlık Maçında Galibiyetle Ayrıldı Beşiktaş, Atletico Madrid'i 2-0 Yenerek Hazırlık Maçında Galibiyetle Ayrıldı

7 futbolcu ile yollar ayrılacak

Galatasaray teknik heyeti ve yönetimi arasında Florya Metin Oktay tesislerinde düzenlenen toplantıda alınan rapor doğrultusunda Önümüzdeki sezon gözden çıkarılan isimler belli oldu. Galatasaray, kadrosunda bulunan birçok Yıldızı göndermek ve maaş bütçesinde ciddi bir yer açmak istiyor.

galatasarayda-tam-7-futbolcunun-bileti-kesildi

Arda Turan’da bileti kesilenler arasında

Fanatik gazetesinde yer alan bir habere göre Florya'da yapılan toplantıda sarı-kırmızılı kulüpten ayrılması planlanan isimler arasında Yıldız futbolcu Arda Turan da yer alıyor. Arda Turan, Ryan Babel, Sofiane Feghouli Gelecek sezonda kesin olarak gönderilmesi planlanan futbolcular oldu. Galatasaray yönetimi bu 3 futbolcuyu göndererek hem takımın yaş ortalamasını düşürmeyi hem de ciddi bir bütçe tasarrufu sağlamayı hedefliyor.

Alpaslan Öztürk de gözden çıkarıldı

Fatih Terim'in takımdan ayrılması ve Torrent isim göreve gelmesi ile birlikte İspanyol Hoca ile aralarında gerilim olan Alpaslan Öztürk de Galatasaray da gözden çıkarılan isimler arasında yer alıyor. Tecrübeli savunmacı uzun süreden beri Kadro dışı olurken Sezon sonunda karşılıklı olarak sözleşmenin feshedilmesi gündeme gelecek.