Galatasaray Kulübü'nde yapılacak olan başkanlık seçimi öncesinde adaylar merak ediliyordu. 30 Nisan tarihinde yapılacak olağan seçimli olağanüstü genel kurul öncesinde kulübün eski yöneticilerinden Metin Öztürk başkanlık için resmen başvuru yaptı.

Galatasaray'da tepki çeken Başkan Burak elmasın istifası sonrasında yeni başkanının kim olacağı merak konusu. Özellikle başkan adayları sarı-kırmızılı taraftarlar tarafından yakından takip ediliyor. Galatasaray'da başkanlık için adaylığını koyan ikinci isim belli oldu. Kulübün eski yöneticilerinden Metin Öztürk ekibi ile birlikte Ali Sami Yen spor kompleksi NEF Stadı'nda bulunan kulüp binasına giderek resmen adaylık başvurusunu yaptı ve evraklarını divan kuruluna teslim etti.

Cuma günü listeleri teslim edecek

Adaylık başvurusunu tamamladıktan sonra basın mensuplarına da açıklamalarda bulunan Metin Öztürk, yeni başkanlık seçimlerinin Galatasaray grubu için hayırlı olmasını diledi. Metin Öztürk açıklamasında "Taraftarımız bayraklarını hazırlasın. Onlar sahada coşturacak, biz de işin finans ve diğer tarafını halledeceğiz. Gayet kalabalık bir ekiple hazırız. Cuma günü de listelerimizi vereceğiz. Şu an imzalarımızı teslim ettik. Resmi adaylık sürecimiz başladı." dedi.

Üstümüze düşen görevi yapmak için buradayız

30 Nisan'da yapılacak olan seçimli olağanüstü genel kurulu öncesinde Galatasaray başkanlığı için adaylığını koyan Metin Öztürk, başkan adaylarının liste hazırlama gibi bir durumu olmadığını belirtti. Her zaman adaylar çıkacağını ve Galatasaray'ın hiçbir zaman yalnız kalmayacağını belirten Metin Öztürk, üstüne düşen görevi yapmak için hazır olduğunu dile getirdi. Listelerle ilgili bir sorun olduğunu düşünmediğini de belirten Öztürk, şu ana kadar Eşref Hamamcıoğlu ile adaylıklarını açıkladıklarını ve listeleri tamamladıklarını belirtti.

Seçim takvimi sürece

Galatasaray'ın yeni başkan adayı Metin Öztürk seçim takvimi ile ilgili de şu ifadeleri kullandı;

Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi! Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi!

“2022 bütçesinin olmadığı bir ortamdayız. Her günün kıymetli olduğu bir ortam. Seçime hazırlık sürecinden bahsettiğimizde de eğer 45 günlük bir hazırlıkla 5.1 milyar liralık borcu temizleyecek varsa, biz hemen geri çekiliriz. Gerek Sayın Hamamcıoğlu gerekse bizim ekip yıllardır bu işe hazırlanıyor. Onun için 30 Nisan olmasaydı da 14 Mayıs olsaydı ne fark ederdi bilmiyorum. Bu bir bahane. Yönetim doğru bir karar almıştır. Burak Elmas başkanımız başta olmak üzere tüm ekibine sonsuz teşekkür ederiz ki bu süreci uzatmadan, yargıya taşımadan, Galatasaray'ın önünü açtılar."