HBO ekranlarında 8 sezon boyunca fırtınalar estiren Game of Thrones'un uyarlandığı "Buz ve Ateşin Şarkısı" isimli eserin yazarı George R. R.

Nida Büyükbayraktar Kimdir? Petek Dinçöz'ün Türkiye'ye Dönüş Kararının Altından Yeni Evlilik Haberi Çıktı Ve Dahası.... Nida Büyükbayraktar Kimdir? Petek Dinçöz'ün Türkiye'ye Dönüş Kararının Altından Yeni Evlilik Haberi Çıktı Ve Dahası....
HBO ekranlarında 8 sezon boyunca fırtınalar estiren Game of Thrones'un uyarlandığı "Buz ve Ateşin Şarkısı" isimli eserin yazarı George R.R. Martin'in yeni projeler için bir dizi anlaşma yaptığı kaydedildi. Game of Thrones'un yayınlandığı HBO ile 5 yıllık bir anlaşma yapan ünlü yazar, HBO ile HBO Max için birçok projede yapımcı olarak yer alacak. Yayınlandığı yıllarda izlenme rekorları kıran ve birçok ödüle layık görülen dizinin uyarlandığı kitapların yazarı olan Martin'in yeni bir dizi üzerinde çalıştığı biliniyor. House of the Dragon isimli dizide Westeros'a hükmeden Targaryen hanesinin yaklaşık 150 yıl önceki kanlı iç savaşı konu ediliyor. 2022'de yayınlanacak dizinin yürütücü yapımcısı ve yazarı olan Martin'in birçok farklı proje üzerine çalıştığı belirtiliyor.


Birçok yeni projenin hazırlığı sürüyor!


George R.R. Martin'in henüz tamamlanmamış "Buz ve Ateşin Şarkısı" evreniyle ilgili birçok proje için kolları sıvadığı aktarıldı. Yapımına hazırlanan projelerden birinin, Westeros kıtasında yaklaşık 80 yıl önce yaşanan hikayelerin konu edildiği Tales of Dunk and Egg (Dunk ve Egg'in Hikayeleri) kitapları olduğu kaydedildi. Dizide, bir şövalye olan Sir Duncan the Tall (Uzun Duncan) ile yaveri Egg'in (Kral V. Aegon) Kral Toprakları'nda gezerek çeşitli maceralara atıldığı hikayeler konu edilecek. Ünlü yazar Martin'in Who Fears Death ve Roadmarks adlı kitapların uyarlaması için de HBO ile ortak çalışmaya giriştiği ifade edildi.


Yazarın tabağındaki ana yemek Kış Rüzgarları!


Öte yandan 1987'de piyasaya çıkan ve Martin de dahil en az 40 yazarın katkı sunduğu Wild Cards (Vahşi Kartlar) adlı kitap serisinin de bir diziye uyarlanacağı kaydedildi. Bütün bu çalışmaların yanında George R.R. Martin'in şu an önünde bulunan asıl çalışma ise 10 yıldır bitiremediği The Winds of Winter (Kış Rüzgarları) kitabı olduğu biliniyor. Game Of Thrones'un uyarlandığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde şimdiye adar 5 kitap yayımlandı.Taht Oyunları (1996), Kralların Çarpışması (1998), Kılıçların Fırtınası (2000), Kargaların Ziyafeti (2006) ve Ejderhaların Dansı (2011) kitaplarının ardından gelecek altıncı kitap olan Kış Rüzgarları heyecanla beleniyor. Bu kitap üzerine 10 yıldır çalışan George R.R. Martin önceki haftalarda yaptığı açıklamada, kitabı bitirmek için yazması gereken yüzlerce sayfa olduğunu belirtti. Buz ve Ateşin Şarkısı serisi çıkacak yedinci kitap olan A Dream of Spring (Bir Bahar Rüyası) adlı kitapla son bulacak.