Garanti Bankası Konut Alacaklara Özel Masrafsız Komisyonsuz Yeni Kredi Kampanyasını Duyurdu

Garanti Bankası sunduğu fırsatlara devam ediyor. Bankadan müşterileri için bir yenilik daha geldi. Banka komisyonsuz ve masrafsız kredi vereceğini açıkladı. Gerekli koşulları duyurdu.

Ekonomi 14.06.2021 - 20:03 14.06.2021 - 20:05 Berkay Keskin

Bu krediye başvuranlardan ne masraf ne de komisyon ücreti talep edilecek! Kredi çekecek her vatandaşı yakından ilgilendiren işte o kampanya…

Ülkemize uzun zamandır hizmet eden Garanti Bankası her dönem vatandaşlar için avantajlı krediler sunuyor. Özellikle de banka sunduğu uzun vade oranlarıyla en çok tercih edilen bankalardan biri. Özel bankalar arasında da lider konumda olan bankadan avantajlı bir kredi paketi daha açıkladı. BBVA açıkladığı kampanyasında müşterilerinden ne komisyon ücreti ne de dosya masraf ücreti talep edeceğini açıkladı. Enerji kimlik belgesine sahip binaları alan vatandaşlara yönelik özel konut kredisinde geçerli olacak bu kampanyanın ayrıntıları haberimizde.

KONUT ALACAK VATANDAŞLARA MÜJDE! 

Garanti Bankası yeni özel konut kredisi kampanyasını duyurdu. Konut kredisi kampanyası kapsamında banka ne komisyon ne masraf parası alacak. Üstelik özel faiz oranları da sunacak. Vatandaşlarımıza düşen kısım ise enerji kimlik belgesine sahip olan müteahhitlerden konut satın alımı yapmak. Yani vatandaşlarımız yeşil konut kredisinden yararlanması için A ya da B sınıfı enerji kimlik belgesine sahip olan bir konut satın alması gerekiyor. Eğer bu koşul sağlanırsa masrafsız kredinin yanı sıra bir de vatandaşlar daha düşük özel faiz oranları elde edecekler. 2017 yılından bu yana bankanın verdiği bu kredi kampanyasına ise vatandaşlar özellikle son zamanlarda daha da yoğun ilgi göstermeye başladı. 
Kaçırılmayacak faiz oranları sunan bankanın kampanyasını ise Müdür Yardımcısı Sibel Kaya açıkladı. Kaya, finans konuşunda hayata birçok yenilikçi ürün geçirdiklerinin ve her seferinde daha da yenisini sunmak için çaba sarf ettiklerinin altını çizdi.

Günümüzde teknoloji oldukça ilerledi. Bina yaparken de artık inşaat teknolojisinin nimetlerinden yararlanılıyor. A ya da B enerji sınıfa dahil olan vatandaşlar da hem daha uzun süre dayanıyor hem de daha çevreci özelliklere sahip oluyorlar. Bu sürdürülebilir enerji dostu binaları desteklemek adına da banka KOBİ’lere yönelik bir kredi de hayata geçirdi. Yeşil Kredi Ürünü ile A ya da B sınıfını ait taşınmaz inşa eden vatandaşlara avantajlı krediler sunuluyor. 

2017 yılında verilmeye başlayan kredide şimdiye kadar verilen finansman değeri 1,2 milyar Türk lirasını geçti. Kredi sayesinde hem inşaat sahipleri hem de vatandaşlar kazanmış oluyor. 

Hem KOBİ’lere hem konut satın alacak vatandaşlara ise özel faiz oranları sunuluyor. Vatandaşlara konut kredisi için 240 aya kadar vade oranı verilirken KOBİ’lerin vade oranları ve faiz oranları başvuru koşullarına göre değişiklik gösteriyor. Vatandaşların bu krediden yararlanması için bizzat şubelere gitmeleri ve müşteri temsilcileri ile birebir görüşmeleri gerekmektedir. 

Konut kredisi satın almak isteyenler vatandaşlar esnek ödeme imkanlarından da yararlanabiliyor. Hem diğer bankalara göre çok uzun vade sunan banka bir de esnek ödeme imkânı verdiği için vatandaşların geri ödemeleri de oldukça kolay oluyor. 

Banka başvuru sırasında ise kimlik belgesi, gelir belgesi, ikametgâh ve güncel fatura istemekte. Eğer eşiniz çalışıyorsa konut kredisi alırken eşinizin gelir belgenizi de getirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bu durum bankasının size vereceği konut finansman limitini olumlu şekilde etkileyecektir. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@