Gaziantep'te bir özel hastanede yaşanan patlama çok sayıda ölüme neden oldu. SANKO Üniversitesi Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde yaşanan patlama çevredeki vatandaşlarda şok etkisi yarattı.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!
Gaziantep'te bir özel hastanede yaşanan patlama çok sayıda ölüme neden oldu. SANKO Üniversitesi Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde yaşanan patlama çevredeki vatandaşlarda şok etkisi yarattı. Oksijen tüpünün patladığı saldırı sonucu 9 hasta hayatını kaybetti.


Patlamanın sebebi oksijen sistemi!


Gelen bilgilere göre patlama, koronavirüs hastalarının bulunduğu yoğun bakımda gerçekleşti. Patlamanın nedeninin "yüksek akım oksijen cihazı" nedeniyle gerçekleşen yangın sonucu meydana geldiği aktarıldı. Yangında oksijen sisteminin etkilendiği ve sonucunda patlamanın yaşandığı aktarılıyor.


Yoğun bakımdaki 14 hasta başka hastanelere sevk edildi


Hastane personeli patlama sonrası acil olarak müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin de müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Patlama sonrası yoğun bakım ünitesinde bulunan 7 hasta ile başka bir yere nakledilecek 1 hastanın yaşamını yitirdiği kaydedildi. Tedavisi devam eden diğer 14 hastanın ise başka hastanelere sevk edildiği ifade edildi.