Kocaeli'nin Gebze ilçesinde iki genç kız dün sabaha karşı kırmızı ışıkta bekledikleri sırada çapraz ateşe tutularak öldürülmüştü. Kuzen oldukları öğrenilen iki genç kızın Yağmur isimli başka kuzenlerinin bir süre önce ayrıldığı erkek arkadaşı tarafından tehdit edildikleri iddia edildi.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde dün sabaha karşı kırmızı ışıkta bekledikleri sırada çapraz ateşe tutularak öldürülen iki genç kızın cinayetinde kan donduran detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Gebze Beylikbağı Mahallesinde sabaha karşı meydana gelen olayda 28 yaşındaki 2 çocuk annesi Emine çöp ve kuzeni olduğu öğrenilen 22 yaşındaki Tuğçe Semiz kırmızı ışıkta bekledikleri sırada vurularak öldürüldü. 2 kuzenin o gün Yağmur isimli başka bir kuzenleri ve çocukluk arkadaşları Alihan Kaya ile bir araya geldikleri öğrenildi.

Emine Çöp, o gün yağmur isimli kuzenine direksiyon dersi verdikten sonra beraberinde bulunan onlarla beraber kafeye gitti. Aynı kafeye Alihan Kaya başka bir otomobille geldi. Emine çöp, Tuğçe temiz ve Alihan Kaya sabaha karşı mekandan ayrıldı. Emine Çöp’ün kullandığı otomobil cadde üzerinde Kırmızı ışıklarda yavaşlayınca Alihan Kaya'nın kullandığı Otomobilde hemen yanlarında durdu. O anda ortaya çıkan ve 2 kişi oldukları öğrenilen kar maskeli kişiler iki Otomobilde Kurşun yağmuruna tuttu.

Gözden kaçırmayın

En Az 100 Mermi Sıkıldı! Beyazıt Kavgasının Detayları Belli Oldu! Neden Ve Kimler Çatıştı? Kavga Neden Çıktı? En Az 100 Mermi Sıkıldı! Beyazıt Kavgasının Detayları Belli Oldu! Neden Ve Kimler Çatıştı? Kavga Neden Çıktı?

gebzede-kirmizi-isikta-oldurulmuslerdi-iki-genc-kizin-cinayetinde-korkunc-detaylar-4

İki kuzen can verdi

Olay sırasında Alihan Kaya hızla olay yerinden uzaklaşırken iki genç kadının bulunduğu otomobil kısa mesafe ilerledikten sonra durdu. Alihan Kaya yaralı halde kaçmaya çalışırken 500 metre ileride bir tıra çarparak durdu. Olay yerinde durakta bulunan taksiciler olayın hemen ardından ilk yardıma koşarken çok sayıda polis ve Sağlık ekibi de olay yerine sevk edildi. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen 2 genç kadını kurtarılamadı. Yaralı olan Alihan Kaya ise olay yerine gelen ambulansla Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Çok sayıda kurşun isabet etti

Olaydan sonra polis ekipleri olay yerinde geniş çaplı inceleme yaptı. Genç kadınların kullandığı otomobil ve Alihan Kaya'nın kullandığı otomobile 30'a yakın Kurşun isabet ettiği tespit edildi. Otomobilin sağ arka tarafından Ateş açıldığı belirlenirken dikiz aynalarında bile mermi izleri olduğu görüldü.

gebzede-kirmizi-isikta-oldurulmuslerdi-iki-genc-kizin-cinayetinde-korkunc-detaylar-3

Tehdit aldıkları iddia edildi

Olay bugün Müge Anlı ile Tatlı Sert programına da konu oldu. Hayatını kaybeden 2 çocuk annesi kadının bir fabrikada işçi olarak çalıştığı ve Yaklaşık 3 yıl önce eşinden ayrıldığı öğrenildi. O gece yanlarında olan Diğer kuzen yağmurun bir süre önce erkek arkadaşından ayrıldığı iddia edilirken yağmurun eski erkek arkadaşı Emine çöpü ayrılıklarından sorumlu tutarak tehdit ediyordu. Bugün Müge Anlı ile Tatlı Sert programında açıklamalarda bulunan genç kadının babası şu ifadeleri kullandı; "Biri benim, biri kardeşimin kızı. İkisi de benim evladım. Bu çocukların suçu günahı ne. Kimseyle bir husumetimiz, kan davamız yok. Bizim yüreğimiz yandı. İki tane çocuğu annesiz kaldı. Ben onlara nasıl söyleyeyim" dedi.