Motorin fiyatlarına 30 Mart 2022 gece yarısı itibariyle litre başına 1.5 lira indirim gelmişti. Benzin fiyatları her ne kadar indirimden muaf olsa da 31 Mart gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine bir indirim daha uygulanacağı öğrenildi. Motorin fiyatlarına uygulanacak indirim tutarı litre başına 88 kuruş olacak.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Tüm dünyada brent petrol fiyatları Rusya ve Ukrayna Savaşı ile beraber dalgalanmaya başladı. Her gün motorin ve benzin fiyatlarına indirim ve zam sürüyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan zamların ardından dün akşam güzel haber gelmiş ve motorinin litre fiyatına 1.5 lira indirim yapılmıştı. Benzin fiyatları aynı düzeyde kalırken motorine bir indirim haberi daha geldi. 31 Mart 2022 Yani bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 88 kuruşluk daha indirim yapılacak.

30 Mart 2022 güncel benzin ve motorin fiyatları ne kadar?

Gece yarısı gelen indirimle birlikte 30 Mart 2022 güncel benzin ve motorin fiyatları da vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı. İndirim sonrası İstanbul'da motorin litre fiyatı 22,09 liraya düşerken, Ankara'da ve İzmir'de 22,17 liraya düştü. Benzinin litre fiyatı ise Türkiye genelinde ortalama 19 lira 80 kuruştan satılmaya devam ediyor.

Motorine bu gece yarısı yeni indirim geliyor

Diğer yandan sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorine 88 kuruşluk bir indirim daha yapılacak. Söz konusu haberi dünya gazetesinden Alaattin Aktaş paylaştı. Sosyal medya hesabından konu hakkında bir paylaşım yapan Aktaş, motorinde 88 kuruşluk İndirimin bu geceden itibaren geçerli olacağı bilgisini verdi.

Brent Petrol fiyatları bugün ne kadar oldu?

Rusya Ukrayna Savaşı ile birlikte dalgalı bir seyir izlemeye başlayan brent petrol fiyatları da merak ediliyor. 30 Mart 2020 brent petrol fiyatları ne kadar oldu sorusunun yanıtı vatandaşlarca aranıyor. brent petrolün varil fiyatı dün günü 107,71 dolar seviyelerinde kapatmıştı. Sabah saatlerinde yeniden artışa geçen brent petrol fiyatları 109,41 dolara kadar tekrar yükseldi.