Ekonomist Muharrem Bayram, geçen yıl 1100 lira olarak belirlenen bayram ikramiyelerin bu yıl ne kadar olacağına dair değerlendirmelerde bulundu.

Milliyet gazetesine demeç veren ekonomist Muharrem Bayram, yapılan ikramiye ödemeleri ile vatandaşın az da olsa rahat bir nefes aldığını söylerken, geçen yıl 1100 lira olan bayram ikramiyelerinin bu yıl ekonomik şartlara uygun olarak revize edilerek yükselmesini beklediklerini ifade etti.

Emekliye Müjde: TC Kimlik İle Ödeme 19.000 TL Olarak Hesaplara Yatacak! Emekliye Müjde: TC Kimlik İle Ödeme 19.000 TL Olarak Hesaplara Yatacak!

EYT’lilerin maaşının Nisan ayına yetişmemesi durumunda Mayıs ayında toplu ödeme yapılma durumu söz konusu

SGK’lı vatandaşların tahsis numaralarına göre her ayın 17’si ila 25’i arasında ödeme aldığını belirten ekonomist Muharrem Bayram, Bağkur’luların ise ayın 26’sı ila diğer günlerde maaş aldığının bilgisini verdi ve EYT’lilerin maaşıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Bayram, EYT’lilerin maaşlarının Nisan ayına yetişmeme ihtimaline karşın Mayıs ayında toplu ödeme yapılmasının söz konusu olduğunun altını çizerken, maaşların yetişmemesi durumunda EYT’lilere önden bir avans ödemesi şeklinde yapılabileceğini vurguladı.

Bunların yanı sıra, emekli olmakla beraber EYT’lilerin maaş alacağını söyleyen Bayram, çalışmalara devam etmeleri durumunda da çalıştıkları yerlerden ödeme alacaklarını belirtti. Bu dönemde EYT’lilere kıdem tazminatı ödemeleri yatacağını ve yine aynı şekilde de 5 bin lira ile 15 bin lira arasında promosyon ödemesi alacaklarını duyurdu.

Diğer bir yandan ise EYT’lilerin bayram ikramiyesi de alacaklarını ifade eden ekonomist Muharrem Bayram, bunun da Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın enflasyon karşısında bir nebze de olsa rahat nefes almalarını sağlayacak bir durum olduğunun altını çizdi. Ekonomist Muharrem Bayram, bu kapsam içerisinde kıdem tazminatı, emekli aylığı, bayram ikramiyesi ve promosyon ödemesi ile Emeklilikte Yaşa Takılanların Nisan ayında da katmerli bir ödeme alacaklarını ifade etti.