Geçinmekte zorluk yaşayan vatandaşlara PTT'den müjdeli duyuru geldi. 3500 TL'lik nakit destek nasıl alınır? Kasım ayında PTT'ye TC kimlikle başvuru yapmayı unutmayın...

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı

PTT, sosyal destek anlamında büyük ödemelere aracı oluyor. Özellikle de bakanlık tarafından sağlanan yardım paketleriyle milyonlarca vatandaş düzenli ödeme almaktadır. Peki 3500 TL, kimler için geçerli olacak? Ekonomik zorluklarla mücadele eden yaşlı vatandaşlar için müjdeli bir haber var.

3500 TL Destek Ödemesi PTT'den Alınacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara kasım ayından itibaren aylık 3.500 TL ödeme yapacağını duyurdu. Bu yardım, PTT aracılığıyla ve bakanlık tarafından düzenli olarak dağıtılacak. Yaşlılık aylığı olarak da bilinen bu ödemeler, 65 yaşını doldurmuş vatandaşlar için hayati bir destek kaynağı oluşturuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın açıklamalarına göre, bu ödeme, 65 yaş üstü hak sahiplerinin PTT şubelerine T.C. kimlikleri ile başvurarak alabilecekleri bir sosyal yardım türü. Bu ödeme ayrıca Ziraat Bankası IBAN numaraları üzerinden de yapılabilir. 65 yaş aylığının özellikle ekonomik sıkıntı çeken yaşlı vatandaşlar için hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmak amacıyla sunulduğu belirtiliyor. Her 6 ayda bir yapılan zamlarla bu ödemeler artış gösterebiliyor. Bakan Göktaş, kasım ayı içerisinde 65 yaş üstü vatandaşlara yapılacak olan bu ödemelerin detaylarını kamuoyu ile paylaştı.

65 Yaş Aylığı Şartları

Ödemeden faydalanmak isteyen yaşlı vatandaşlar için belirli şartlar bulunuyor. 65 yaş üstü olmak, herhangi bir gelire sahip olmamak ve üzerine kayıtlı herhangi bir mal varlığının olmaması gibi şartlar aranıyor. Bu şartları sağlayan vatandaşlar, devletin sağladığı bu sosyal yardım ödemelerinden yararlanabiliyorlar.