Her gün farklı bir olay yaşanan programın sona ermesi heyecanın bitmesi anlamına da gelmemektedir. Zira program sonrasında bir sonraki günün tanıtımları yayınlanmaktadır.

Her gün farklı bir olay yaşanan programın sona ermesi heyecanın bitmesi anlamına da gelmemektedir. Zira program sonrasında bir sonraki günün tanıtımları yayınlanmaktadır. Bu sayede seyirciler sonraki günün gelmesini sabırsızlıkla beklemektedir. Programın yayına başlama saati ise uzun zamandan bu yana 13:00 olarak devam etmektedir.

Gündüz kuşağının en çok beğenilen yarışma programlarından biri olan Gelinim Mutfakta tanıtımları ile de kendinden bahsettirmektedir. Tanıtımlarında o güne damga vuran olayların kısa versiyonları kullanılmaktadır. Üstelik tanıtımlar ertesi günle alakalı önemli ipuçlarına da ev sahipliği etmektedir.

Seda Sayan sunumu ile devam eden programda her yeni hafta yeni yarışmacılar kabul edilmektedir. Yarışmacı gelinler kaynanaları ile birlikte hünerlerini sergilemektedir. Gelinler tarafından hazırlanan yemekler tüm kaynanalar tarafından puanlanmaktadır. Puanlamada esas kaynanaların kendi gelinlerinin yemeklerini tahmin edebilmelerine dayanmaktadır. Doğru tahminlerde bulunanlar otomatik olarak kendi gelinlerine daha yüksek puanlar vermektedir.

Gelinim Mutfakta Yeni Bölüm


Gelinim Mutfakta yeni bölüm tanıtımı puanlama şoklarını da içermektedir. Bazı gelinler yemeklerinin kaynanaları tarafından bilinebilmesi adına farklı yöntemler izlemeye çalışmaktadır. Özellikle malzemeleri eksik katarak bu gibi taktikler uygulayanlara sıklıkla denk gelinmektedir. Ancak Seda Sayan da yapılan yemeklerin tamamını hem takip edip hem de tatmaktadır.

Yeni bölüm tanıtımlarında da böyle anlara şahitlik edileceği görülmektedir. Seda Sayan puanlamasında özellikle malzemeyi eksik olarak kullanan gelinleri ayrı tutmaktadır. Bu sayede program kazanımları adilane olacak şekilde ayarlanabilmektedir. İlk sezonlarında daha sık yapılan malzeme eksiltmelerine artık daha az denk gelinmesi de aynı nedendendir. Ancak müdahalelerin sayısının artması programdaki çekişme oranının azalmasına neden olmamıştır.

Gelinim Mutfakta Puanlar


Gün sonunda verilen puanlar hesaplanarak Gelinim Mutfakta gün birincisi belirlenmektedir. Gün birincisi olmak iki yönlü avantaj sağlamaktadır. Öncelikle gün birincileri otomatik olarak en yüksek puanları alan gelinlerden oluşmaktadır. Bu da hafta birincisi olma şansının yükselmesi anlamına gelmektedir. Haftanın birincisi ise tam olarak beş adet altın bilezik kazanmaktadır.

Gün birincisi olarak açıklanan gelinlerin elde edeceği avantajlardan bir diğeri maddidir. Zira hafta birincisine bilezik hediye edilirken gün birincisine de çeyrek altın hediye edilmektedir. Hediye edilen altınlar gelinlerin yarışmaya daha motive olmasını sağlamaktadır. Pek çok gelin altınlarını nispet olarak da kullanmaktadır. Bu durum ise yarışma sırasında oldukça eğlenceli anların yaşanmasına neden olmaktadır.

Gelinim Mutfakta Hafta Birincisi


Yeni haftaya oldukça sıkı bir giriş yapan Seda Sayan ile Gelinim Mutfakta yine gündem yaratmayı başarmıştır. Özellikle ilk gün yarışmanın sonuncusu olan Esra’nın ikinci gün birinci olması herkesi hayrete düşürmüştür. Fakat bu durum yarışmanın adilane olarak devam ettiğinin en büyük göstergelerinden biridir. Tabi gelin Esra’nın kendini kanıtlama çabaları da burada yadsınamaz gerçeklerden biri olarak kabul edilmektedir.

Gelinim Mutfakta hafta birincisi diğer günlerde alınan puanlara göre belirlenmektedir. Bundan kaynaklı olarak son güne gelene değin yarışma birincisi giz olarak kalmaktadır. Son gün ile birlikte verilen puanlar hafta birincisinin de belirlenmesini sağlamaktadır. Bu hafta yarışmacıları olan; Esra, Ayten, Zeynep ve Aysun’dan kimin hafta birincisi olacağı cuma günü belirlenecektir. Açıklamalar program sonunda Seda Sayan tarafından yapılacaktır. Gelinim Mutfakta 13:00’te Kanal D ekranlarında başlamaktadır.