Gelinim Mutfakta 3 Kasım günün birincisi kim seçildi Kanal D ekranlarının akşamüstü kuşağında yayınlanan ve çok sevilerek izlenilen Gelinim Mutfakta 3 Kasım günün birincisi şu sıralar onun bitmesi ile birlikte çok araştırılıyor.   Peki Gelinim Mutfakta 3

Gelinim Mutfakta 3 Kasım günün birincisi kim seçildi Kanal D ekranlarının akşamüstü kuşağında yayınlanan ve çok sevilerek izlenilen Gelinim Mutfakta 3 Kasım günün birincisi şu sıralar onun bitmesi ile birlikte çok araştırılıyor.  Peki Gelinim Mutfakta 3 Kasım birincisi günün birincisi kim işte detaylar

Ilk bölümü ile 12 Mart 2018 tarihinde sizlerle birlikte olan Kanal D ekranlarına gündüz kuşağında adeta reytinglere Doyuran Gelinim Mutfakta 4 gelin ve kayınvalidelerin yaptığı yemek yarışının ve puanlama sının yapıldığı yarışma olup yarışmayı ilk 2 sezon Fatih Ürek sunması sonrasında bu sezon Onur Büyüktopçu sunumu ile ekranlara gelmektedir. Her gün herkes merakla gelinim mutfakta günün birincisi kim araştırmaktadır. Peki Gelinim Mutfakta 3 Kasım günün birincisi kim seçilmiştir. Kayınvalidelerin gelinlerin yaptığı yemeklere puan vermesi şeklinde ilerleyen yarışmada günün en yüksek puanı alan gelin bir çeyrek altın almakta iken haftanın final günü olan bir cuma günlerinde haftanın en yüksek puanı alan Gelin 5 altın bilezik ödül kazanır Peki Gelinim Mutfakta  3 Kasım Çeyrek altını kim kazandı ? Gelinim Mutfakta 3 Kasım günün birincisi kim oldu?
Haftanın en düşük puanını alan gelin ise kayınvalidesi ile yarışmadan elendiği Gelinim Mutfakta 3 kasım günün birincisi seçildi mi?
Yayın takvimi
1.Sezon 1-330 12 Mart 2018-28 Haziran 2019 2018-2019 Kanal D
2.Sezon 331-530 19 Ağustos 2019-22 Mayıs 2020 2019-2020 Kanal D
3.Sezon 531- 14 Eylül 2020-TBD 2020-2021 Kanal D
Gelinim Mutfakta 3 Kasım Salı günü gelinim mutfakta gelinleri tahinli ıspanaklı saç böreği yaparak yarışmaya dahil oldular. Gelinim Mutfakta 3 Kasım en güzel yemeği yapan gelin kim olduğu açıklandığı anda haberimiz güncellenecektir. Peki Gelinim Mutfakta günün birincisi gelinim mutfakta Çeyrek altını kazanan gelin kim?

ISPANAKLI SAC BÖREĞİ
Malzemeler:
-750 gram un (köy unu bulabilirseniz,en güzeli)(biz setikli un deriz.)
-12 adet bayat ekmek
-tuz
-1 dolu yemek kaşığı zeytinyağı veya sıvıyağ -aldığı kadar su
-4 deste Ispanak -3 adet soğan
-pul biber
-karabiber
-1 yemek kaşığı tereyağı -2 yemek kaşığı zeytinyağı
-2-3 yemek kaşığı tahin

Bayat ekmeği bir bardak kadar suyla ıslayın. Daha sonra ıslattığınız ekmeği, avucunuzun içinde sıkarak suyunu alın.
-Un,biraz tuz,ıslatığınız ekmek ,1 yemek kaşığı zeytinyağı ve yeterince suyla sert bir hamur yoğurun. Hamurun sert olmasına özen gösterin ve üzerini örtüp dinlendirin.
-Ispanakları yıkayıp,ayıklayın ve saplarını kesip,yapraklarını doğrayın.
-Hamurunuz dinlenirken,soğanları küçük küçük çintin. 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağ ve 1 yemek kaşığı tereyağı ile iyice kavurun. Kavrulan soğana ıspanakları ekleyip,bir kaç dakika kavurun ve baharatlarını atın.
-Kavrulan ıspanaklı harcı ocaktan alıp,ılımaya bırakmayın.Ilıyınca içine tahini ekleyip karıştırın.
-Dinlenen hamurunuzu küçük bezelere ayırın ve her bir bezeyi pasta tabağı büyüklüğünde açın. .İçine 1 yemek kaşığı ıspanaklı içten koyup,yayın ve D şekli vererek kapatın.Kenarını çay veya kahve tabağıyla kesip,sacda veya teflon tavada önlü arkalı pişirin.