Bankalardan kredi alabilmeniz için bir gelire sahip olmanız gerekmektedir. Bu gelir sayesinde hem ne kadar kredi alacağınızı öğrenebilir, hem de aylık en fazla ne kadar ödeyebilirsiniz, bunu görebilirsiniz. Genel olarak bankalar alacağınız kredi miktarında %50’sine kadar maaşınızdan kesinti yaparak kredi kullandırırlar. 2.500 TL maaş alan birisi, 1.250 TL aylık ödeme yaparak kredi kullanacaktır. 2.500 TL maaş alan birisi ayrıca banka kredi şartlarına uygun olması gerekiyor. Banka kredi notu, kredi sicili, bu konuda çok önemlidir ve sizin karşınıza çıkacaktır.

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanacak olan kişi, gelir durumu uygunsa, banka kredi notunun da en az 1200 ve üzerinde olması gerekmektedir. Kredi başvurusu yaptığınızda, banka sizlere hemen ne kadar onay vereceğini söyleyecektir. Bunun için banka politikalarına uygun olmanız şartı vardır. Şimdi sizlere hangi bankalardan ne kadar kredi alacağınızı söylemek istiyoruz. İşte geliri 2.500 TL olan kişilerin kredi alacakları bankalar…

Akbank Kredi Başvurusu

Akbank üzerinden eğer bir hesabınız varsa, bankaya gitmeden bile hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka kredi başvurusu yaptırdığı müşterilerine anında 50.000 TL’ye kadar online kredi vermektedir. Akbank kredi başvurusu yapmak için banka sizlere 36 ay vadeye kadar kredi imkanı sunacaktır. Akbank internet bankacılığı sistemi ile online kredi alabilecek ve bu kredilerde hemen başvurunuzu yapabileceksiniz. Akbank ayrıca sigortalı çalışan kişilere de banka şubelerinden kimlik ve gelir belgesi götürmeniz durumunda kredi imkanı sunacaktır.

geliri-2500-tl-uzerinde-olanlar-dikkat-odeme-var1

Vakıfbank Kredi Başvurusu

Kamu bankası olarak hizmet veren Vakıfbank’ta, 50.000 TL’ye kadar müşterilerine destek kredisi vermektedir. Maaşınızı Vakıfbank üzerinden alıyorsanız maaşınızın 22 katına kadar kredi alabilirsiniz. Eğer 2.500 TL geliri olan kişiler, bu bankadan maaş almıyorsa, maaşın 15 katına kadar kredi kullanacaklardır. Kredi başvurusu yaptığınızda banka sizlere ne kadar onay vereceğini söyler. Başvuru için en yakın banka şubesine gidebilir, onaylanan kredinizi hemen alabilirsiniz. Vakıfbank üzerinden kredi başvurusu yapan kişiler, en az 6 aydır aynı iş yerinde çalışıyor olması veya emekli olması gerekmektedir. Bu şartlara uygun olan kişiler 3 ay ertelemeli ve 36 ay vadeli olarak bankalardan kredi kullanabilirler.