e-Devlet'ten başvuru yaparak aylık 2000 TL ödeme almak mümkün. Geliriniz yoksa ve bir işte çalışmıyorsanız siz de destek ödemesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Gıda, yakacak, eğitim, işsizlik ve daha pek çok durumda devletten düzenli ödeme ve ihtiyaç temini için yardım almak mümkündür. Peki destekler için e-Devlet'ten nasıl başvuru yapılır?

Geliri olmayan ve belirli sabit maaş almayan vatandaşlar için devletin sunduğu bazı sosyal yardımlar bulunuyor. Sigortanız yok ise de düzenli ödeme alabilirsiniz. Bu noktada yalnızca nakdi destek değil aynı zamanda zaruri ihtiyaçlarınız da giderilmektedir. Gıda ve barınma yardımı gibi sosyal desteklerin Belediye veya Bakanlık aracı ile sağlandığı bilinmekte. Sizler de başvuruda bulunarak bu noktada yardım alabilirsiniz. Gıda, yakacak, eğitim, giyecek ve daha pek çok yardım türlerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede yalnızca maddi değil aynı zamanda kişinin beslenmesi, barınması, ısınması gibi temel ihtiyaçlarının da karşılandığı belirtiliyor.

e-Devlet Yardım Başvurusu

e-Devlet üzerinden pek çok destek türüne başvuru sağlayabiliyorsunuz. Aylık olarak PTT'den çekebileceğiniz ödemeler de dahil olmak üzere, internet üzerinden başvuru yapmak için e-Devlet kanalını kullanmalısınız. 

Eğitim Destek Ödemesi

Çocuklarını okutamayan veya eğitim masraflarını karşılayamayan aileler için aylık SED ödemeleri yapılmaktadır. Sosyal ve Ekonomik Destek amacı taşıyan bu ödeme türü, ailelerin çocuklarına temel eğitim alabilmesi ve kendilerini geliştirebilmesi adına sunduğu önemli fırsatlardandır. Eğer geliriniz çocuğunuzun eğitimine katkı sunmaya yetmiyor ise bu yardımdan faydalanabilirsiniz. Başvuruda bulunmanız halinde sosyal yardım işlemleri başlatılacaktır.

gelirr

65 Yaş Üstüne 1988 TL

Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu! Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu!

65 yaş üstü sigortasız ve dul kadınlara sağlanan 1988 TL ödeme için de başvuru yapabilirsiniz. e-Devlet aracılığıyla gerçekleşen başvurularda, şartları karşılamanız yeterli olacaktır. Düzenli olarak ödeme almak isteyenlerin başvuru yapması öneriliyor. Sigorta ve gelir şartı burada en kritik noktadır diyebiliriz.

Sigortanız Yoksa 1000 TL Ödeme

Sigortası olmayan dul kadınlar ise iki ayda bir defa olmak üzere 1000 TL ödeme almaktadır. Bu sayede devletin sosyal destek anlayışı burada da kendini gösteriyor. 65 yaş desteğinden farkı ise yaş bandı olarak daha genç vatandaşları kapsamasıdır. 

Geliri ve Sigortası Olmayana Destek

Geliriniz ve sosyal güvenceniz yok ise devlet desteklerinden daha fazla faydalanma imkanınız bulunuyor. Sosyal desteklerin önemli bir kısmına başvuru sağladığınız takdirde değerlendirme sonrasında tarafınıza geri dönüş sağlanacak ve destek ödemelerini almaya başlayabileceksiniz. Çoğu sosyal yardım e-Devlet üzerinden sağlanıyor.