BabalaTV'de Oğuzhan Uğur'un "Mevzular Açık Mikrofon" programına Ahmet Davutoğlu ve ses kaydı damga vurdu. Davutoğlu'nun Oğuzhan Uğur ile Programı ne zaman? Hangi kanalda? Hangi platformda? soruları günün en çok aranana soruları oldu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu konuk olduğu programda gençlerin zekasını ve arşivi unutup, Fethullah Gülen'i daha önce hiç övmediğini söyledi. Fırsatı kaçırmayan gençler ise Davutoğlu'na kendi sesini dinleterek kahkaha attılar.

6 Ekim'de yayınlanacak Oğuzhan Uğur'un "Mevzular Açık Mikrofon" programının fragmanı günün bombası oldu.

Fragmanda bir kadın izleyicinin "Işık evlerine kaç yaşında girdiniz? Hangi eylemleriniz sonucu cemaatin yurtlarında ders verecek rütbeye ulaştınız?" sorularına karşılık, Davutoğlu, "Hiçbir şekilde alakam olmamıştır. Hiçbir yerde benim FETÖ terör örgütüyle ile olumlu bir açıklamam söz konusu değildir" deyince arkası geldi.

Adsız 5

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!

Bunun üzerine kendisine önce Türkçe Olimpiyatları'nda Gülen'den "Hocaefendi" diye bahsettiği hatırlatıldı ancak Davutoğlu ısrar edip "Sadece Türkçe öğreten öğretmenlere teşekkür ettim. Hocaefendi yok orada, ben ne konuştuğumu bilirim" diye yanıt verince de olanlar oldu.

Davutoğlu'nun cevabı üzerine başka bir izleyici Davutoğlu'nun Türkçe Olimpiyatları konuşmasında Fethullah Gülen'e "Muhterem Hocaefendi" dediği anları canlı yayında dinletti.