Gençlere kaçırılmaz fırsat! 9 ay boyunca günlük 108 TL ödeme yapılacak! Tek şart başvuru yapmak

Gençlere kaçırılmaz fırsat! 9 ay boyunca günlük 108 TL ödeme yapılacak! Tek şart başvuru yapmak. Nereye başvuru yapılır?

Ekonomi 18.08.2021 - 10:37 18.08.2021 - 10:37 Volkan Arık

Gençlere kaçırılmaz fırsat! 9 ay boyunca günlük 108 TL ödeme yapılacak! Tek şart başvuru yapmak. Hem gençler hem de öğrenciler için güzel haber geldi. 9 ay boyunca işbaşı eğitim programları sayesinde günlük 108 TL ödeme almakla birlikte iş hayatına atılmak mümkün oldu. Öğrencilerin de katılabileceği programda öğrencilere yapılan ödeme ise 81 TL olarak belirlendi. Hem işsizlik ödeneği alan hem de programa başvuru yapan vatandaşlar için ise günlük 54,34 lira ödeniyor. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde...

Milyonlarca genç için kaçırılmayacak fırsat yayınlandı. İş başı eğitim programlarına katılarak 108 TL günlük ödeme alabilirsiniz. İş başı eğitim programları sayesinde gençler hem günlük harçlıklarını alma hem de iş bulma fırsatını elde ediyor. Şu anda işbaşı eğitim kurslarına katılan kişi sayısı 300 binin üzerine çıktı. Sadece çalışmayan gençler değil aynı zamanda Yükseköğretim, Açıköğretim ve ortaöğretim öğrencileri de bu programa katılabiliyor.

genclere-kacirilmaz-firsat-9-ay-boyunca-gunluk-108-tl-odeme-yapilacak-tek-sart-basvuru-yapmak

GÜNLÜK 108 TL ÖDEME YAPILIYOR

İşbaşı eğitim programları kapsamında gençlere günlük 108,68 lira ödeme yapılıyor. 1829 yaş arası gençleri kapsayan bu programda Öğrencilere verilen günlük ücret ise 81.52 lira olarak belirlendi. Program süresi en fazla 9 ay olarak belirlenirken aynı zamanda kendi adına isteğe bağlı sigorta ödeyen vatandaşların da programa katılımları mümkün.

genclere-kacirilmaz-firsat-9-ay-boyunca-gunluk-108-tl-odeme-yapilacak-tek-sart-basvuru-yapmak-1

İŞKUR TARAFINDAN ÖDEME YAPILIYOR

İş başı eğitim programları kapsamında işverenler %50 ise verilmesi halinde sigortalı çalışan sayısının yüzde 30'una kadar kontenjanları kullanabiliyor. İşbaşı eğitim Programı İŞKUR tarafından yapılırken programın amacı iş arayan gençlere mesleki deneyim kazandırmak. Aynı zamanda program sayesinde nitelikli işgücü temini yapılıyor ve işverenler de işe aldıkları personeller hakkında daha doğru kararlar verebiliyor. İŞKUR işbaşı eğitim programı kapsamında işsizlik maaşı alanlarında programı katılmasına izin veriliyor. Çalışmayan gençler işbaşı eğitim programı ile günlük 108 lira alırken işsizlik ödeneği alarak programa katılanlar 54. 34 lira öğrenciler ise 81,51 lira harçlık alma imkanı elde ediyor.

genclere-kacirilmaz-firsat-9-ay-boyunca-gunluk-108-tl-odeme-yapilacak-tek-sart-basvuru-yapmak-3

İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İş başı eğitim programı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların önce istenilen bütün evrakları tamamlaması ardından da bulundukları ilde yer alan çalışma ve İş Kurumu İl müdürlükleri ile hizmet merkezlerine başvuru yapmaları gerekiyor. İş başı eğitim programı için istenen başvuru evrakları ise şu şekilde;

İşveren taahhütnamesi

Talep dilekçesi

Ön talep formu

Son 3 aylık sigortalı hizmet listesi

Ticaret Sicili Gazetesi, faaliyet belgesi, vergi levhası

Şirket yetkilisine ait imza sirküleri evrakları

İşbaşı eğitim programına başvurular bu evraklar tamamlandıktan sonra bireysel olarak yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@