Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

17 Kasım 2020 Salı 10:46:27

Alaska’da bir boz ayı uçak kazasında öldü!

Alaska’da akıllara durgunluk veren bir uçak kazası yaşandı. Havaalanına inen uçak, pistte bulunan bir boz ayıya çarparak ayıyı öldürdü.

Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen garip haberler “Bu kadarı da olmaz” dedirtiyor. Olma ihtimali yok denecek kadar az olayların yaşandığı yerlerden biri bu kez Alaska oldu.

ABD’nin Alaska eyaletinde yer alan Yakutat Havaalanı’na inen pilot beklemediği bir olayla karşılaştı. Havalimanına inen yolcu uçağı, o esnada pistte bulunan bir boz ayıyı çarparak öldürdü. Uçağın çarptığı ayının öldüğü bilgisi verildi. Alaska Ulaşım ve Kamu Tesisleri Bölümü Sözcüsü Sam Dapcevich bu kazayla birlikte bir ilkin yaşandığını aktardı.

Pilotun hamlesi yetmedi!

Dapcevich, uçağın ayıya çarpan kısmının sol kanadındaki teker bölümü olduğunu belirtti. Uçakta küçük çaplı bir hasarın meydana geldiğini aktaran Dapcevich, Alaska’da bir uçağın ilk kez bir ayıyı öldürdüğünü söyledi. Uçakların daha önce geyiklere ve başka hayvanlara çarptığını anımsatan Dapcevich, bunun bir ilk olduğunu vurguladı. Pilotun refleksiyle uçağın burun kısmının ayıyı sıyırdığını söyleyen Dapcevich, teker kısmının öldürücü darbeyi indirdiğini ifade etti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı