Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

26 Aralık 2020 Cumartesi 15:00:00

Asgari ücretin belirleneceği tarih netleşti!

Vatandaşların gözü kulağı asgari ücretin belirleneceği toplantıya çevrilmiş durumda. 2020 yılı için uygulanan asgari ücret; net 2 bin 324 lira 70 kuruş ve brüt 2 bin 943 lira olarak uygulanmıştı. 2021 için uygulanacak asgari ücreti belirleyecek “Asgari Ücret Tespit Komisyonu”nun son toplantısının ne zaman olacağı merak ediliyordu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, asgari ücrete ilişkin önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, asgari ücretin belirleneceği son toplantının 28 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirileceğini kaydetti. Toplantıyla birlikte 2021’de asgari ücret ne kadar olacak? sorusunun da cevap bulacağı bildirildi.

Büyük işçi sendikaları olan DİSK, Türk-İş ve Hak-İş’in yaptığı ortak açıklamada, ailelerin geçiminin sağlandığı asgari ücrette pazarlık yapılmasının uygun olmadığını belirttiler. Türkiye İstatistik Kurumu’nun “kasım ayı yaşama maliyetinin” hatırlatıldığı yazıda bekar bir işçi için bunun 2 bin 792 lira olduğu belirtildi. Bu rakamın aile için değil tek bir birey için geçerli olduğu kaydedildi.

Zararlı oyuncak ve oyun açıklaması!

Öte yandan Bakan Selçuk zararlı dijital içeriklerin ve oyuncakların çocuklara zarar verebildiğini belirtti ve bu konuda bir çalışma yapacaklarını duyurdu. Bakan Selçuk, zararlı oyuncaklar ve oyunların etkisini en aza indirmek için bir “derecelendirme sistemi” oluşturacaklarını aktardı. Bu sistem sayesinde çocukların bu zararlı içeriklerden uzak tutulacağı ve ailelerin bilinçlendirileceği kaydedildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı