Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

20 Kasım 2020 Cuma 15:49:51

Bakan Süleyman Soylu’dan afet eğitimi açıklaması! Yorulmaya hazır olun!

İzmir’de yaşanan depremin yaraları sarılmaya çalışılırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan açıklama geldi. Soylu, 2021 yılında milyonlarca insana afet eğitimi verileceğini bildirdi.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile birlikte Afet Yönetimi Eğitim Programı’na katılan ve burada konuşa yapan Bakan Soylu, 2021’in “Afet Eğitim Yılı” olacağını söyledi.

Afette ilk 6 saatin hayati önemi!

Türkiye’nin bir afet bölgesi olduğunu anımsatan Soylu, afetlere müdahale kapasitelerinin birçok gelişmiş ülkeden daha iyi olduğunu vurguladı. Afette en önemli unsurlardan birinin ilk 6 saatlik süre olduğunu bildiren Soylu, afet anında iletişimi sağlayabilmenin öneminden bahsetti. Soylu, trafiğin açık olmasının ve insanların bir an önce binalardan çıkarılıp toplanma alanlarına götürülmesinin önemli olduğunu söyledi.

 

“Belli yaşın üstündekiler telaş yapıyor!”

Önümüzdeki yılın “Afet Eğitim Yılı” olacağını bildiren Bakan Soylu, milyonlarca insana afet eğitimi verileceğini ve tatbikatların yapılacağını söyledi. Yaşı belli bir sınırın altından olan öğrencilerin kuralları çok iyi bildiğini aktaran Soylu, daha yaşlı olanların bilgisinin az olduğunu belirtti. Afet eğitiminden bıkma derecesine gelene kadar eğitim yapılacağını söyleyen Soylu, yormayan eğitimin öğretici olamayacağını aktardı.

“AFAD Kurulu toplanacak”

Öte yandan Soylu, önümüzdeki yıl toplamda 200 bin afet çantasının dağıtılacağını aktardı. Bir ay içinde İstanbul’da büyük bir toplantı yapılacağını açıklayan Soylu, AFAD Kurulunun toplanacağı haberini verdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı