Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

5 Aralık 2020 Cumartesi 18:22:01

Belediyeler esnaflara 750 TL kira yardımı yapıyor ! Esnaflara kira yardımı başladı

Yaşanan zorlu pandemi sürecinde herkes ekonomik açıdan zorluklar yaşamaya başladı. Çalışanlar ücretsiz izne ayrılırken esnaf ise para kazanamadığı, açamadığı dükkanının kirasını ödüyor. Belediyelerden güzel bir haber geldi. Belediyeler esnaflara 750 TL kira yardımı yapacak. Esnaflara kira yardımı için gerekli olan koşullar neler ?

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle çok sayıda esnaf dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. Dükkanlarını kapatmayan esnaflar ise çalışamadıkları için kiralarını ödeyemiyorlar. Gelir olmadan sadece gider olduğundan dolayı da esnaflar ekonomik anlamda zorlanıyorlar. Esnaflara yardım elini belediye başkanlıkları uzattı. Belediye başkanlıkları esnaflara 750 TL kira yardımı yapacak.

Koronavirüs salgınının birinci dalgasında etkilenen ama yine de devam eden esnaflar, ikinci dalga ile yıprandı. Covid-19’un ikinci dalgasının başlaması ve bunun neden olduğu sokağa çıkma kısıtlamaları esnafları zora soktu. Sokağa çıkma yasağından dolayı kapatmak zorunda oldukları dükkanları da haliyle iş yapamıyor. Koronavirüsün başlamasıyla uzun bir süredir salgının zararlarını yaşayan esnaflar, yeni gelen kısıtlamalar ve sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte iyice zorlanmaya başladılar. Bu zorlu süreçte belediye başkanlıklarından esnaflara özel destekler gelmeye başladı.

Belediyelerden gelen destekler esnafa bir nebze olsun nefes aldıracak. Esnafın ayakta kalmasına ve işine devam etmesine yardımcı olmayı amaçlayan yardım, dağıtılmaya başladı. Edirne’nin Havsa Belediyesi’de bu destekleri veren belediyelerden oldu.

Edirne’nin Havsa Belediyesi esnaflarını unutmadı. Salgından dolayı faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan esnaflar için aylık 750 TL kira yardımı yapacağını açıkladı. Esnaflara kira destek ödemeleri yakında başlıyor. Kira yardımının pandemiden kaynaklı olan kısıtlama ve yasaklar bitene kadar devam edeceği söylendi. Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, kira yardımı ile ilgili açıklama yaptı: “Tüm imkanlarımızla esnafımıza ve vatandaşlarımıza desteğimiz sürüyor. Faaliyeti durdurulan esnafımıza 750 liraya kadar kira yardımında bulunacağız. Karantinada olan hemşehrilerimize maddi yardımlarımız artarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.  Belediye başkanlığı olarak koronavirüs ile mücadele sürecinde vatandaşlara da destek olunduğunun altını çizen Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan ekonomik olarak zor günler geçiren ve Sosyal Yardımlaşma Vakfından destek alamayan hemşehrilerimiz için de gıda ve yakacak yardımına devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. Edirne Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan yaptığı açıklama ile kimlere kira yardımı verileceğini de belirtmiş oldu.

Kira yardımın yanında, ihtiyacı olan ve zorluk çeken vatandaşlara da çeşitli yardımlar yapacaklarını söyledi. Sosyal Yardımlaşma Vakfından destek alamayan vatandaşlara gıda ve yakacak yardımı yapacaklarını da belirtti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı