Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Aktüel

16 Kasım 2020 Pazartesi 19:28:01

Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor ? Efsane Cuma indirim günleri ne zaman ?

Black Friday olarak bilinen Efsane Cuma indirim günleri yaklaşıyor ! İlk olarak ABD’de de çıkmış olan Black Friday için geri sayım başladı. Heyecanla beklenen yılın son ama en büyük indirimi geliyor. Peki, bu sene Black Friday ne zaman ? Efsane Cuma indirimleri ne zaman başlıyor ?

İlk olarak 1960’larda ABD’de çıkan Black Friday hala günümüzde de devam ediyor. ABD’de Şükran Günü kutlamasından sonra gelen ilk Cuma, Black Friday olarak kabul edilmiştir. Black Friday olarak isimlendirilen Kara Cuma’da e-ticaret sitelerinde görülmemiş indirimler, mağazalarda şaşırtan fiyatlar oluyor. Peki, bu sene Black Friday ne zaman ?

Hem internet sitelerinde hem de mağazalarda başlayan indirimler ile insanları alışveriş furyasına sürükleyen Black Friday geldi çattı. Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de Black Friday indirim günleri için gün sayılıyor. Normalde olan indirimlere oranla çok daha büyük oranda yapılan indirimler çok talep görüyor. Black Friday günlerinde mağazalar çok erken saatte açılıp ve geç saatte kapanıyor. Black Friday günlerinde giyimden teknolojiye, ev tekstilinden otomobil fiyatlarına kadar her kategoride yıl boyunca görülmemiş indirimler yer alıyor.

Black Friday ne zaman ? 2020 Black Friday ne zaman başlıyor ?

ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma günü Black Friday olarak kabul edilmiştir. 1960’lardan beri devam eden bu alışveriş geleneği hala aynı zamanda kutlanır. Black Friday yani Kara Cuma bir diğer adıyla Efsane Cuma, 2020 yılında 29 Kasım tarihine denk geliyor.

Black Friday bu sene 29 Kasım Pazar 2020’ye denk geliyor.

2000’li yıllara kadar Black Friday gününde mağazalar sabah 06:00’da açılıyordu.

2000 senesinden sonra mağazalar Black Friday gününde sabah 04:00 ila 05:00 saatlerinde hizmet vermeye başladı.

2011 yılından itibaren de mağazalar Black Friday gününde 24 saat hizmet verme kararı aldı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı