Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

12 Kasım 2020 Perşembe 18:06:42

EFT saatleri değişti ! 7/24 para gönderme dönemi başladı !

Bankalaın EFT saatlerindeki saat sınırı kalktı. Eskiden sabah 08.00’den 17.00’a kadar olan para gönderme işlemi artık 24 saat olacak. Hafta sonu da hafta içi gibi işlem yapabileceksiniz.

Bildiğiniz gibi bankaların çalışma saatleri sabah 8’den akşam 17’ye kadar devam ediyor. Bankalar kapandığında atm’den yapılan EFT işlemi de bitiyor ve ertesi günkü mesai saatine kalıyordu. Hatta telefondan mobil olarak dahi EFT yapmak için mesai saatlerinde olmak gerekiyordu. Buna ek olarak bir de sadece hafta içi; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri işlem yapılabiliyordu. Hafta sonu veya akşam bir ihtiyacınız olduğunda para transferi yapmak mümkün değildi.

Bu devir kapandı ve artık bankalardan bağımsız olarak atm ve online internet bankacılığı ile hafta içi olduğu gibi hafta sonu günlerinde de işlem yapabileceksiniz. Günün her saatinde istediğiniz kişiye para gönderebilir, istediğiniz kişiden para alabilirsiniz.

Gelişen dünya da bu uygulamanın henüz gelmemiş olması bile şaşkınlık yaratıyordu. Sizce EFT işlemlerinin 7/24 işlem verecek olması daha iyi oldu mu ?

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı