Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

20 Kasım 2020 Cuma 19:37:30

First Lady Fabiola Yanez, Google’a bileniyor! Hakaret davası açtı!

Google’ın, kendisi hakkında yanıltıcı bilgiler içerdiğini düşünen Arjantin First Lady’si Fabiola Yanez, kolları sıvadı ve konuyla ilgili adımını attı.

Ansiklopedik bilgilerin yer aldığı Wikipedia’da Arjantin First Lady’si Fabiola Yanez’in ismi “Fiambrola Chiruza Yez” olarak geçiyor. Wikipedia, Yanez’in gerçekte gazetecilik olan mesleğini ise “florero” olarak etiketledi. First Lady’nin bu yanlış bilgilendirmelere neden bu kadar sinirlendiği merak edildi.

Bu ifadeler ne anlama geliyor?

Zira Arjantin’de sokak ağzına göre “fiambrola chiruza” küfürbaz ve ağzı bozuk kadın anlamında kullanılıyor. Florero’nun anlamı ise “hiçbir işe yaramayan” kişi anlamına geliyor.

Kendisiyle ilgili bu yanlış bilgilendirmeler üzerine Yanez kolları sıvadı ve durumu mahkemeye taşıdı. Yanez, Google’ı “yanlış ve aşağılayıcı bilgilendirme” gerekçesiyle Arjantin Federal Mahkemesi’ne şikayet etti. First Lady’nin avukatı, bu ifadelerin “karalayıcı ve kötü niyetli” olduğunu aktardı.

Davayla ilgili “Fabiola Yanez ile First Lady” isimlerine ilişkin Wikipedia’da şimdiye kadar yer alan bütün bilgilerin delil olarak depolanması istendi. Bu yayının nasıl oluşturulduğunu Google’dan isteyen mahkeme, görüntülenme sayısını da talep etti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı