Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

20 Kasım 2020 Cuma 15:17:54

Son Güncelleme: 20/11/2020 15:28:56

Karadeniz’de hamsi fiyatları ve bolluğu yüzleri güldürüyor!

Kışın kendisini iyice hissettirmesiyle beraber Karadeniz’de hamsi fiyatları da düştü. Özellikle Trabzon’da hamsinin kilosunun 7,5 liraya kadar düştüğü görüldü.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerine inmemesi ve son haftalarda yaşanan pastırma sıcakları nedeniyle hamsi severler fiyatlardan şikayet ediyordu. Zira sıcaklar nedeniyle hamsi Karadeniz’in kuzey bölgelerine gitmiş ve hamsi kıtlığı yaşanmıştı. Balıkçılar ve balık severlerin dört gözle beklediği soğuk havalar geldi, balık fiyatları düştü.

Özellikle Trabzon’da soğuyan havalarla birlikte hamsi kıyılara yaklaştı. Hem daha iri ve bol, hem de lezzetli hamsiler tezgahlardaki yerini almaya başladı. Trabzon’da hamsinin kilosunun 10 liraya, hatta yer yer 7,5 liraya düştüğü görüldü.

Yoğun avlanmadan şikayet eden ve hamsinin yeteri kadar büyüyemediğini aktaran balıkçılar, avlanmanın yeterli seviyede olması gerektiğini belirtiyor. Müşterilerin fiyatlardan memnun olduğunu aktaran balıkçı Zekeriya Denizer, tek sıkıntısının boyutunun küçük kalması olduğunu aktardı. Balıkçı Denizer, hem iri hem de lezzetli hamsiler isteniyorsa, havanın daha da soğuması ve kar soğuklarının görülmesi gerektiğini aktardı.

Hamsi fiyatları nedeniyle bol bol satış yaptığını vurgulayan balıkçı Yakup Bektaşoğlu, hamsinin beklenen lezzetine ulaşmasının 10-15 gün alacağını ifade etti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı