Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

20 Kasım 2020 Cuma 12:33:43

Son Güncelleme: 20/11/2020 12:41:44

Anaokulu ve kreşler kapanacak mı? Bakan Ziya Selçuk’tan açıklama!

Bu akşam saat 20.00 itibarıyla başlayacak koronavirüs yasaklarından kreşlerin de etkilenip etkilenmeyeceği merak ediliyor. Peki anaokulu ve kreşler koronavirüs tedbirlerinden etkilenecek mi? Anaokulu ve kreşler kapanacak mı? Anaokulunda dersler kaç saat olacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kreşlerin durumuna ilişkin bilgi verdi.

Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınının engellenmesi için alınan yeni tedbirleri duyurdu. Bu akşam 20.00’de uygulamaya koyulacak tedbirlere göre Ocak ayına kadar online eğitim yapılacak.

Salgının seyrine göre eğitimle ilgili kararlar alacaklarını duyuran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime 4 Ocak’a kadar ara verildiğini duyurmuştu. Ancak vatandaşlar, anaokulu ve kreşler kapanacak mı? sorusunu merak ediyor.

Anaokulu ve kreşler kapanacak mı?

Peki anaokulu ve kreşler koronavirüs tedbirlerinden etkilenecek mi? Anaokulu ve kreşler kapanacak mı? Bakan Selçuk, özel ya da resmi anaokulu ve kreşlerde haftanın 5 günü yapılan yüz yüze eğitimin devam edeceğini söyledi. Derslerin 30’ar dakikadan meydana geleceğini bildiren Selçuk, derslerin günde toplam 6 saat olacağını ifade etti.

Tedbirler bu akşam uygulamaya konulacak!

Alınan tedbirlere göre bugünden itibaren 4 Ocak’a kadar yüz yüze eğitimlere ara verilecek, dersler online olarak verilecek. Alınan diğer tedbirler arasında kafe ve restoranların sadece paket servisi yapması ve hafta sonu 20.00-10.00 arası uygulanacak gece sokağa çıkma yasağı da bulunuyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı