Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

20 Kasım 2020 Cuma 14:57:52

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak ? 2020 KYK burs başvuru sonuçları sorgulama

Geçen haftalarda başvuruları başlayan burs ve kredi başvuruları 8 Kasım’a kadar uzatılmıştı. KYK başvuruları bittikten sonra KYK burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman belli olacak araştırılmaya başlandı. KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı mı ve ne zaman açıklanacak ? 2020 KYK burs ve kredi başvuru sonuçları…

Başvuruları son bulan KYK burs ve kredi başvurularının sonuçlarının açıklanması büyük bir heyecanla bekleniyor. Burs ya da kredi başvurusu yapmak isteyen öğrenciler başvurularını 8 Kasım 2020 Pazar günü saat 23.59’a kadar e-devlet sistemi üzerinden başvurularını tamamlayabiliyordu. KYK burs ve kredi başvurularını tamamlayan öğrenciler sabırsızlıkla sonuçların açıklanmasını beklemeye başladı. Peki, KYK burs ve kredi başvurusu açıklandı mı ? 2020 KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman açıklanacak ?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından eğitim ve öğretimine devam eden öğrencilere sağlanan burs ve öğrenim kredisi ödemesi aylık olarak ödeniyor. Aylık olarak ödenen bu tutar 550 TL olarak öğrencilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatırılıyor. Öğrenciler bir yandan burs ve kredi başvurularının sonuçlarını beklerken bir taraftan da yurt başvurularını merak ediyor. Yaşadığı şehirden farklı bir şehirde üniversite eğitimi alacak olan öğrenciler, yurt başvurularını araştırmaya başladı. Bakanlık tarafından yurt başvuruları için tarihler açıklanınca, yurt başvuru işlemleri e-devlet sistemi üzerinden yapılacak. Üniversitelerin açılıp açılmayacağı henüz belli olmasa da pek çok devlet üniversitesi güz dönemi için eğitimin uzaktan yapılacağını öğrencilerine duyurdu. Üniversitelerin yeniden yüz yüze eğitim sistemine geçmesiyle beraber yurt başvurularının da başlayacağı söylendi.

Başvuruların bitmesiyle KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklanması büyük bir merakla beklenmeye başlandı. Gün geçtikçe ve sonuçlar açıklanmadıkça başvuru da bulunan öğrenciler daha da merak etmeye başladı. KYK burs ve kredi sonuçlarının ne zaman açıklanacağını, 2020 KYK burs ve kredi sorgulama ekranını sürekli araştıran öğrenciler heyecanla bekliyor. Bu sene henüz açıklanmayan burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklanmasının gecikip gecikmeyeceği merak konusu oldu. Geçtiğimiz seneki sonuçların açıklanma tarihine bakarsak; geçen sene burs ve kredi sonuçları, başvuruların tamamlanmasından yaklaşık 25 gün sonra açıklanmıştı.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Dizi Haberleri

EDHO Hırsız Seko kimdir? Gerçek adı ne?

← yazdı25 Kasım 2020
Yukarı