Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

31 Aralık 2020 Perşembe 14:57:02

Son Güncelleme: 31/12/2020 15:05:17

Şampiyon pilot Lewis Hamilton, Kraliçe tarafından şövalye ilan edildi!

Formula 1’deki yedinci dünya şampiyonluğunu kazanarak efsane Alman pilot Michael Schumacher’i yakalayan Lewis Hamilton, Kraliçe II. Elizabeth tarafından şövalye unvanına layık görüldü. Hamilton, aktif spor kariyeri sürerken “Sir” ilan edilen ilk pilot oldu.

İngiliz pilot Lewis Hamilton, Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 15’inci ayağı olan Türkiye Grand Prix’inde birinci oldu ve 7’nci dünya şampiyonluğunu elde etti. İngiliz pilot Hamilton, aynı şampiyonluk sayısına sahip efsanevi Alman pilot Michael Schumacher’i yakalamış oldu. Hamilton’un bu başarısı Kraliyet Ailesi’nin gözünden de kaçmadı.

Bu unvanı alan dördüncü pilot!

Krallığın Yeni Yıl Onur Listesi’nde kendine yer bulan Hamilton önemli bir unvanın da sahibi oldu. Kraliçe II. Elizabeth, Lewis Hamilton’ı şövalye ilan etti. Hamilton, böylece “Sir” unvanını alan dördüncü Formula 1 pilotu oldu. 7’nci dünya şampiyonluğunu kazanan 35 yaşındaki Hamilton’un hayır kurumlarına yaptığı yoğun destek ve gençlerin idolü olması dolayısıyla da bu unvana layık görüldüğü aktarıldı.

Aktif kariyeri sürerken şövalye olan ilk pilot!

Daha önce Formula 1 pilotları olan Jackie Stewart, Stirling Moss ile Jack Brabham’a da “Sir” unvanı verilmişti. Lewis Hamilton da şövalye ilan edilen dördüncü pilot oldu. Ancak Hamilton’un diğer pilotlardan bir farkı da var. Hamilton, aktif kariyeri sürerken şövalye ilan edilen ilk pilot olması nedeniyle diğer meslektaşlarından ayrılıyor. Hamilton ilk kez şampiyonluğa ulaştığı 2008 yılının ardından 2014, 2015, 2017, 2018, 2019 ve 2020’de Formula 1 Dünya Şampiyonu oldu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı